Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. september 2015

SaS pôjde do volieb sama, na jej kandidátke bude aj OKS

Strana SaS pôjde do parlamentných volieb samostatne. Ku koalícii OĽaNO-NOVA sa teda nepripojí. Kandidačnú listinu povedie predseda strany a europoslanec Richard Sulík. Ak by sa liberáli dostali do reformnej vlády, vzdá sa mandátu v Európskom parlamente. Oznámil to na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave Sulík s tým, že na kandidačnú listinu vezme SaS aj dvoch kandidátov strany OKS. 

"Strana SaS bude v najbližších parlamentných voľbách kandidovať samostatne. Túto kandidátku povediem ja osobne," vyhlásil Sulík. Republiková rada tak rozhodla preto, že strana chce dať svojim voličom úprimnú, čestnú a autentickú ponuku. 

Sulík potvrdil aj to, že SaS dala ponuku strane OKS. Tá ju prijala. "Na kandidátke SaS nebudú len členovia SaS, ale aj dvaja kandidáti zo strany OKS," uviedol Sulík. Ponuku odôvodnil tým, že strany spája silný tlak robiť reformy v našej spoločnosti tak, aby rástla úroveň našich obyvateľov. "Spája nás tiež veľmi silná snaha o politiku bez korupčných káuz. Toto sú dôvody, prečo sme dali strane OKS ponuku," vysvetlil Sulík.

"Rozhodli sme sa prijať ponuku SaS na predvolebnú spoluprácu, pretože Slovensko potrebuje návrat k reformám. SaS vnímame ako ľudí, ktorí hovoria, čo si myslia, a v prípade boja s korupciou to tiež myslia vážne," povedal predseda OKS Ondrej Dostál. Podľa neho takto vzniká zrozumiteľná alternatíva pre voličov.

Liberáli vedú aj rokovania s ďalšími politickými stranami. Sulík nevylúčil prípadnú spolupráca s Ľudovítom Kaníkom a jeho Demokratickou skupinou, ktorú vytvoril v SDKÚ-DS.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.