Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. september 2020, 17:08

Vatikán

Pápež František v októbri navštívi Assisi, podpíše tam novú encykliku

Pápež František v októbri navštívi Assisi, podpíše tam novú encykliku

FOTO TASR/AP

V encyklike s názvom Fratelli tutti (Všetci bratia) pápež načrtne svoju víziu o tom, ako by mal vyzerať svet po skončení pandémie.

Pápež František 3. októbra navštívi stredotalianske mesto Assisi, kde podpíše novú encykliku o bratstve a sociálnom priateľstve s názvom Fratelli tutti (Všetci bratia). Oznámilo to Tlačové stredisko Svätej stolice.

Krátka návšteva, ktorá bude mať kvôli protiepidemiologickým opatreniam súkromný charakter, sa uskutoční v predvečer sviatku svätého Františka Assiského. Príchod pápeža je naplánovaný na 15. hodinu, encykliku podpíše na konci svätej omše, ktorú odslúži pri hrobe svätého Františka. Po nej sa hlava Katolíckej cirkvi vráti do Vatikánu.

Názov encykliky vychádza zo slov svätého Františka „omnes fratres“, ktorými sa obracia na rehoľných bratov vo svojich Napomenutiach (Admonitiones IV-VIII, Cap. VI - De imitatione Domini, s. 29).

Pôjde v poradí o tretiu encykliku pápeža Františka. Prvou bola encyklika o viere Lumen fidei (2013), ktorú z veľkej časti pripravil ešte Benedikt XVI. Druhou bola encyklika o starostlivosti o náš spoločný domov Laudato si’ (2015), ktorej názov bol inšpirovaný chválospevom svätého Františka z Assisi na Stvoriteľa a stvorenstvo.

Októbrová návšteva pápeža Františka v Assisi bude štvrtou v poradí. Ako pápež navštívil toto miesto v roku 2013 a dvakrát v roku 2016.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku návrh na väzobné stíhanie bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa. Polícia ho zadržala vo štvrtok ráno, následne bol obvinený z obmedzovania osobnej slobody a vydierania.