Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. september 2015

Približne 200 militantov z Boko Haram sa vzdalo nigérijskej armáde

Približne 200 členov militantnej organizácie Boko Haram sa dobrovoľne vzdalo nigérijskej armáde.

S odvolaním sa na vyhlásenia nigérijskej armády o tom informoval spravodajský server BBC, pričom dodal, že ide o doposiaľ najväčšiu kapituláciu zo strany týchto islamistických bojovníkov. 

Militanti sa vzdali do rúk armády v meste Banki ležiacom na nigérijsko-kamerunských hraniciach. Nigérijská armáda už pred časom informovala o tom, že sa jej toto pohraničné mesto podarilo znovu získať, túto správu však nebolo možné overiť z nezávislých zdrojov. 

Zahraničný korešpondent BBC v Nigérii Will Ross uviedol, že v posledných týždňoch sa nigérijskej armáde vzdali desiatky členov hnutia Boko Haram, toto je však podľa neho najväčšia skupina. 

Samotnú nigérijskú armádu incident naplnil vlnou optimizmu a vyhlásila, že extrémistickú skupinu sa jej podarí poraziť v priebehu niekoľkých týždňov. Ross však poukázal na to, že podobne sa v oblasti vyvíjala situácia približne pred rokom, keď sa vzdali dve asi 100-členné skupiny militantov a tesne po tom nasledovala najkrvavejšia fáza konfliktu. Ten si počas šiestich rokov vyžiadal približne 17 000 obetí na životoch, doplnil BBC.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.