Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
20. august 2020

Spúšťame Postoj TV

Ubráňme si miesto v online priestore

Prečo vzniká Postoj TV. 

Ubráňme si miesto v online priestore

Vznikom denníka Postoj pred piatimi rokmi sa podarilo, že konzervatívne hodnoty a postoje sa stali v oveľa väčšej miere súčasťou serióznej verejnej diskusie. Stále však išlo v prvom rade o priestor písanej žurnalistiky, v online diskusiách, reláciách a podcastoch, ktoré sú čoraz obľúbenejšie, sme doteraz ťahali za kratší koniec.

Moderátormi diskusií v online priestore sú často novinári, pre ktorých ľudia s konzervatívnymi názormi stelesňujú stredovek a ak aj dostanú pozvanie do diskusií, sú tam skôr ako exotický doplnok. A keď o potratoch prídu do verejnoprávnej televízie diskutovať dvaja muži, ktorí pritom stoja na opačných názorových póloch, celé dni sa rieši, ako mohla televízia dopustiť, že o téme diskutujú muži.

Má to rôzne dôsledky, okrem iného to ohrozuje kvalitu verejnej diskusie. Cítime, že dnešná doba potrebuje viac ako kedykoľvek kvalitné videorelácie a podcasty, kde sa bude o témach a hodnotách, ktoré sú vlastné Postoju, slobodne hovoriť.

Od polovice septembra preto spúšťame online projekt Postoj TV, jeho obsahom budú pravidelné diskusie s politickými lídrami, ekonómami či vedcami, ľuďmi, ktorí vo svojej oblasti hýbu krajinou, ale aj osobnosťami, ktoré dokázali niečo hodnotné, len sa o nich bežne nehovorí ani nepíše. Debatovať sa bude o aktuálnych aj nadčasových témach, o politike, o cirkvi, spoločnosti či kultúre.

Hoci máme jasné hodnotové ukotvenie, na rozdiel od niektorých iných médií nechceme zostať uzavretí vo vlastnej názorovej bubline. Chceme vytvoriť priestor kultivovanej polemiky, našimi hosťami budú preto aj ľudia, ktorí o svete zmýšľajú inak.

Teším sa preto, že našu redakciu posilnili dve výrazné osobnosti, ktoré budú hlavnými tvárami Postoj TV, Michal Magušin a Jana Zlatohlávková. Michal je širokej verejnosti známy ako moderátor politických diskusií v TV JOJ, ktoré boli spolu s Na telo na Markíze najsledovanejšími debatami s politikmi. V uplynulých rokoch moderoval aj mnohé videorelácie v .týždni. Michal si bude do nášho nového štúdia pozývať politických lídrov, ministrov, poslancov, jeho hosťami však nebudú zďaleka len politici.

Jana pracovala v minulosti ako redaktorka TA3 a moderátorka TV LUX, v Postoj TV sa bude venovať spoločenským, cirkevným a kultúrno-etickým témam, rada by predstavovala aj ľudí so zaujímavým životným príbehom.

Inzercia

Svoje diskusné relácie budú mať aj píšuci novinári Postoja: Lukáš Krivošík sa bude rozprávať s ekonómami napríklad o postkoronovom svete a pokračovať bude aj jeho relácia o knihách. Jozef Majchrák bude so svojimi hosťami hovoriť o aktuálnych politických a spoločenských problémoch. 

To všetko je základ, na ktorom od polovice septembra odštartujeme Postoj TV.

Chceme pre vás pripravovať kvalitný obsah. To všetko sú naše plány. Nové štúdio sme už postavili, technika je pripravená a relácie začíname tvoriť. Teraz potrebujeme to najdôležitejšie, vašu podporu, aby sme dokázali pre vás, našich čitateľov, robiť dlhodobo kvalitný videoobsah, potrebujeme dnes vašu pomoc.

Pri tom celom sa však spoliehame na to, že nás v našom snažení podporíte. Chceme vás úctivo poprosiť, ak ešte nepodporujete denník Postoj, pridajte sa k našim pravidelným darcom teraz a podporte tak aj vznik novej Postoj TV.

Ak nás už podporujete a je to vo vašich silách, podporte prosím aj Postoj TV. Môžete to urobiť jednorazovo, napríklad 10 či 20 eurami, alebo zvýšiť o pár eur svoju doterajšiu podporu.

Ďakujeme, veľmi si to vážime. Tešíme sa, že spolu spustíme ďalší úspešný projekt.

Odporúčame