Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. september 2015

Rusko a Irán začali koordinovať svoju pomoc Asadovi, píše Wall Street Journal

Rusko a Irán začali koordinovať svoje operácie na území Sýrie s cieľom podporiť režim súčasného prezidenta Bašára Asada, tvrdí americký denník Wall Street Journal (WSJ). Táto situácia kladie prekážky realizácii diplomatických cieľov Spojených štátov v regióne.

Podľa zdrojov WSJ sa v uplynulom období v Moskve uskutočnilo niekoľko stretnutí ruských a iránskych diplomatov, generálov a vojenských stratégov. Na schôdzkach sa diskutovalo o možnostiach ochrany a záchrany Asadovho režimu, ako aj o dislokácii ruských vojakov na sýrskom území, píše WSJ.

Bázou pre iránsko-ruskú operáciu je provincia Lázikíja, ktorá je pod kontrolou Asadových síl a ktorú sa protivládni povstalci už dlhšie snažia odrezať od spojenia s Damaskom.

O pomoci súčasnému sýrskemu režimu zo strany Ruska sa začalo hovoriť minulý týždeň - okrem iného aj na základe družicových snímok, ktoré potvrdili nárast ruskej vojenskej techniky v Lázikíji. 

TASR

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.