Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. august 2020, 13:57

Koronavírus

EÚ odkúpi od spoločnosti AstraZeneca 300 miliónov vakcín proti COVIDu

EÚ odkúpi od spoločnosti AstraZeneca 300 miliónov vakcín proti COVIDu

Foto: TASR/AP

Európska únia dosiahla dohodu s farmaceutickou spoločnosťou AstraZeneca o odkúpení 300 miliónov vakcín proti ochoreniu COVID-19, ak budú k dispozícii. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na piatkové vyhlásenie Európskej komisie.

Európska únia plánuje vakcíny zakúpiť pre svojich 27 členských štátov, ak budú tieto očkovacie látky uznané za bezpečné, napísala DPA.

Kúpna zmluva s farmaceutickou spoločnosťou zahŕňa aj možnosť dodatočného nákupu ďalších 100 miliónov kusov vakcín.

Rozhodnutie Európskej únie o uzavretí dohody s firmou AstraZeneca prišlo len deň po tom, čo Európska komisia vyhlásila, že vstúpila do rozhovorov o odkúpení vakcíny so spoločnosťou Johnson & Johnson.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

Súhrn víkendových udalostí:

pred 8 hodinami

Tisíce ľudí pochodovali centrom Berlína a žiadali, aby nemecká vláda urobila viac na pomoc migrantom z tábora Moria na gréckom ostrove Lesbos, ktorý zničil požiar. V meste Düsseldorf sa zasa niekoľko tisíc demonštrantov zúčastnilo na zhromaždení namierenom proti opatreniam zavedených na zamedzenie šírenia koronavírusu.

pred 12 hodinami

Komplexnú novelu zákona o vysokých školách chce ministerstvo školstva predstaviť v prvej polovici budúceho roka. V diskusnej relácii TA3 V Politike to uviedol minister školstva Branislav Gröhling. Ak zákon prejde, platiť bude od 1. januára 2021.