Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. august 2020, 11:38

Vláda vymenovala ďalších štyroch prednostov okresných úradov

Od 1. septembra budú mať nové vedenie úrady v Martine, Ružomberku, Starej Ľubovni a Vranove nad Topľou.

Vladimíra Polakoviča vymenovali do funkcie prednostu Okresného úradu Martin, Emila Marettu na čelo Okresného úradu Ružomberok, Richarda Malého pre Okresný úrad Stará Ľubovňa a Alfonza Kobielskeho do funkcie prednostu Okresného úradu Vranov nad Topľou.

Koncom augusta zároveň na poste prednostov okresných úradov končia Marcel Maťovčík v Martine, Anna Paráková v Ružomberku, Peter Sokol v Starej Ľubovni a Andrej Krišanda vo Vranove nad Topľou.

OĽANO vo svojom "predvýbere" vybralo 70 nominantov na prednostov, na ktorých mohla verejnosť cez webovú stránku odoslať podnety. Následne vláda koncom júla vymenovala 53 prednostov, zvyšných kandidátov pre spochybnenia verejnosťou stiahla. Ďalších nominantov už malo vyberať ministerstvo vnútra.

Z celkového počtu 72 okresných úradov zostáva obsadiť ešte 15 miest.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

Súhrn víkendových udalostí:

pred 8 hodinami

Tisíce ľudí pochodovali centrom Berlína a žiadali, aby nemecká vláda urobila viac na pomoc migrantom z tábora Moria na gréckom ostrove Lesbos, ktorý zničil požiar. V meste Düsseldorf sa zasa niekoľko tisíc demonštrantov zúčastnilo na zhromaždení namierenom proti opatreniam zavedených na zamedzenie šírenia koronavírusu.

pred 12 hodinami

Komplexnú novelu zákona o vysokých školách chce ministerstvo školstva predstaviť v prvej polovici budúceho roka. V diskusnej relácii TA3 V Politike to uviedol minister školstva Branislav Gröhling. Ak zákon prejde, platiť bude od 1. januára 2021.