Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. august 2020, 15:29

Minister vnútra je pripravený v prípade potreby zvolať ústredný krízový štáb

Termín stretnutia konzília epidemiológov stanovený zatiaľ nie je, uviedol v piatok tlačový odbor Úradu vlády SR.

Na utorkovom zasadnutí pandemickej komisie sa zúčastní aj minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO). V prípade, že si to bude situácia vyžadovať, je pripravený zvolať ústredný krízový štáb. Pre TASR to uviedla riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová.

Minulý týždeň pribudli desiatky potvrdených prípadov na ochorenie COVID-19, rovnako aj úmrtia. Podľa pondelkových štatistík eviduje Slovensko 2599 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19 a 31 mŕtvych.

Ministerstvo zdravotníctva SR naplánovalo na utorok stretnutie pandemickej komisie, ktorá by mala odobriť pandemický plán.

Do pandemického plánu potreboval rezort podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO) zapracovať viaceré pripomienky. Avizoval však vytvorenie štyroch pracovných skupín, ktoré sa zaoberajú imunizáciou obyvateľstva, vytvorením semaforov pre zariadenia sociálnych služieb, zabezpečením tímov rýchlej intervencie či zabezpečením ambulantnej starostlivosti v súvislosti s novým koronavírusom.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 hodinami

Súhrn víkendových udalostí:

pred 9 hodinami

Tisíce ľudí pochodovali centrom Berlína a žiadali, aby nemecká vláda urobila viac na pomoc migrantom z tábora Moria na gréckom ostrove Lesbos, ktorý zničil požiar. V meste Düsseldorf sa zasa niekoľko tisíc demonštrantov zúčastnilo na zhromaždení namierenom proti opatreniam zavedených na zamedzenie šírenia koronavírusu.

pred 13 hodinami

Komplexnú novelu zákona o vysokých školách chce ministerstvo školstva predstaviť v prvej polovici budúceho roka. V diskusnej relácii TA3 V Politike to uviedol minister školstva Branislav Gröhling. Ak zákon prejde, platiť bude od 1. januára 2021.