Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. august 2020, 10:11

India

Požiar v nemocnici usmrtil sedem pacientov s koronavírusom

Sedem ľudí nakazených novým druhom koronavírusu zomrelo pri požiari, ktorý vypukol v nedeľu ráno v indickom štáte Ándhrapradéš v hoteli využívanom ako nemocnica pacientov s ochorením COVID-19. 

Sedem ľudí nakazených novým druhom koronavírusu zomrelo pri požiari, ktorý vypukol v nedeľu ráno v indickom štáte Ándhrapradéš v hoteli, využívanom ako nemocnica pacientov s ochorením COVID-19. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady.

Horieť začalo v hoteli Swarna Palace nachádzajúcom v meste Vidžajaváda okolo piatej hodiny ráno. Záchranné tímy evakuovali osoby uväznené vo viacpodlažnej budove. Najmenej 22 ľudí previezli do nemocnice.

Príčinou požiaru bol podľa polície skrat v elektrickom vedení.

Ide o druhý požiar v zariadení pre pacientov s COVIDom-19 tento mesiac v Indii. Vo štvrtok prišlo pri požiari na jednotke intenzívnej starostlivosti v súkromnej nemocnici v meste Ahmadábád v štáte Gudžarát o život osem ľudí.

Indické ministerstvo zdravotníctva v nedeľu oznámilo, že za posledných 24 hodín zaznamenalo takmer 64 000 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Pribudlo aj 861 úmrtí, čím sa ich celkový počet zvýšil na 43 379.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

Súhrn víkendových udalostí:

pred 8 hodinami

Tisíce ľudí pochodovali centrom Berlína a žiadali, aby nemecká vláda urobila viac na pomoc migrantom z tábora Moria na gréckom ostrove Lesbos, ktorý zničil požiar. V meste Düsseldorf sa zasa niekoľko tisíc demonštrantov zúčastnilo na zhromaždení namierenom proti opatreniam zavedených na zamedzenie šírenia koronavírusu.

pred 13 hodinami

Komplexnú novelu zákona o vysokých školách chce ministerstvo školstva predstaviť v prvej polovici budúceho roka. V diskusnej relácii TA3 V Politike to uviedol minister školstva Branislav Gröhling. Ak zákon prejde, platiť bude od 1. januára 2021.