Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. august 2020, 08:06

Za ľudí si zvolí nové vedie, na šéfa kandidujú Remišová aj Kollár

Za ľudí si zvolí nové vedie, na šéfa kandidujú Remišová aj Kollár

TASR

Delegáti strany Za ľudí budú na dnešnom sneme voliť nového predsedu a vedenie strany. Na tento post kandidujú podpredsedníčka strany a vicepremiérka Veronika Remišová a člen predsedníctva a poslanec Národnej rady SR Miroslav Kollár. Súčasný predseda a zakladateľ strany Andrej Kiska avizoval, že opätovne kandidovať nebude.

"Pozvanie na snem dostalo takmer 90 delegátov, ktorých zvolilo 60 okresných snemov strany, a delegátmi sú aj 20 členovia predsedníctva strany Za ľudí," priblížila strana s tým, že hosťami na sneme bude aj takmer 100 ďalších členov strany a expertov, s ktorými spolupracujú.

Remišovú i Kollára podporili delegáti viacerých okresných snemov, ktoré sa konali pred celoštátnym snemom. Remišová zastupuje v líderskej pozícii Kisku po tom, čo sa po parlamentných voľbách pre zdravotné problémy stiahol z politiky. Exprezident Remišovú zároveň v médiách podporil ako šéfku strany, a to tesne pred odštartovaním okresných snemov, čo prekvapilo niektorých predstaviteľov strany, ktorí to vnímali ako "korunováciu". Upozorňovali na potrebu slobodnej voľby delegátov na sneme.

Remišová si podľa svojich slov Kiskovu podporu váži, jej cieľom je, aby bol hlas regiónov v strane silný a akceptovaný. Podľa Kollára nastal čas predstaviť viaceré názory na budúce smerovanie strany Za ľudí "s ambíciou urobiť z našej strany stabilnú súčasť politickej scény s dvojciferným potenciálom".
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

Súhrn víkendových udalostí:

pred 8 hodinami

Tisíce ľudí pochodovali centrom Berlína a žiadali, aby nemecká vláda urobila viac na pomoc migrantom z tábora Moria na gréckom ostrove Lesbos, ktorý zničil požiar. V meste Düsseldorf sa zasa niekoľko tisíc demonštrantov zúčastnilo na zhromaždení namierenom proti opatreniam zavedených na zamedzenie šírenia koronavírusu.

pred 12 hodinami

Komplexnú novelu zákona o vysokých školách chce ministerstvo školstva predstaviť v prvej polovici budúceho roka. V diskusnej relácii TA3 V Politike to uviedol minister školstva Branislav Gröhling. Ak zákon prejde, platiť bude od 1. januára 2021.