Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. august 2020, 19:40

Počasie

Na sobotné popoludnie sú vydané výstrahy prvého a druhého stupňa pred horúčavami

Platia pre väčšinu Slovenska, a to od 12.00 do 17.00 h. Horúčavy by mali pokračovať aj v nedeľu.

Slovenský hydrometeorologický ústav upozorňuje na horúčavy aj počas víkendu. Na sobotu vydal výstrahy prvého a druhého stupňa. Platia pre väčšinu Slovenska, a to od 12.00 do 17.00 h. Horúčavy by mali pokračovať aj v nedeľu.

Výstraha druhého stupňa pred vysokými teplotami platí v sobotu pre väčšinu Nitrianskeho kraja a tiež pre okresy Galanta a Hlohovec. Ojedinele môže v týchto lokalitách teplota vzduchu dosiahnuť až 35 stupňov Celzia.

V Bratislavskom kraji, väčšine Banskobystrického, Trenčianskeho a Košického kraja platí výstraha prvého stupňa. Rovnako platí pre niektoré okresy v Prešovskom kraji, a to pre Humenné, Prešov a Vranov nad Topľou. Teplota vzduchu môže v týchto oblastiach dosiahnuť 33 stupňov Celzia.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku návrh na väzobné stíhanie bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa. Polícia ho zadržala vo štvrtok ráno, následne bol obvinený z obmedzovania osobnej slobody a vydierania.