Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. august 2020, 13:50

Grécky premiér oznámil čiastočnú reorganizáciu vlády

Zmeny sa dotkli aj výmeny na ministerských postoch. 

Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis oznámil čiastočnú reorganizáciu svojej vlády zahŕňajúcu aj zmeny na niektorých ministerských postoch. Cieľom tohto opatrenia je zlepšiť organizáciu na ministerstve zdravotníctva či zefektívniť proces prerozdeľovania financií poskytnutých EÚ na pomoc ekonomike po koronakríze. 

Premiér vymenoval nových námestníkov ministrov zdravotníctva, sociálneho poistenia a ochrany životného prostredia a povýšil ďalších dvoch úradníkov, ktorí budú dohliadať na použitie financií z EÚ.

Celkovo došlo v gréckej vláde k zmenám na desiatkach postov. Podľa agentúry Reuters však kľúčoví ministri vrátane ministra financií Christa Staikurasa a ministra zahraničných vecí Nikosa Dendiasa zostali vo svojich funkciách.

Grécko získalo zo záchranného balíka výške 750 miliárd eur, na ktorom sa v júli dohodli účastníci summitu EÚ, celkovo 32 miliárd eur. Reorganizácia vlády sa očakávala od júna, keď počas návštevy Izraela Mitsotakis naznačil, že v jeho kabinete dôjde ku korektúram. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 hodinami

Súhrn víkendových udalostí:

pred 9 hodinami

Tisíce ľudí pochodovali centrom Berlína a žiadali, aby nemecká vláda urobila viac na pomoc migrantom z tábora Moria na gréckom ostrove Lesbos, ktorý zničil požiar. V meste Düsseldorf sa zasa niekoľko tisíc demonštrantov zúčastnilo na zhromaždení namierenom proti opatreniam zavedených na zamedzenie šírenia koronavírusu.

pred 13 hodinami

Komplexnú novelu zákona o vysokých školách chce ministerstvo školstva predstaviť v prvej polovici budúceho roka. V diskusnej relácii TA3 V Politike to uviedol minister školstva Branislav Gröhling. Ak zákon prejde, platiť bude od 1. januára 2021.