Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. september 2015, 08:38

Českí policajti a vojaci budú kvôli migrantom nacvičovať ochranu hraníc

Českí policajti a vojaci preveria spoločne na jednodňovom cvičení, ktoré sa bude konať ešte do konca septembra, svoju pripravenosť na ochranu hraníc pre prípad, že by zosilnela súčasná migračná vlna. Uviedol to dnes český minister vnútra Milan Chovanec (ČSSD).

Cvičenie však podľa neho nie je signálom, že by sa situácia okolo utečencov v ČR komplikovala. Informácie priniesol spravodajský portál Novinky.cz. "Umožníme spoločné cvičenie, bude do konca mesiaca september. Nie je to signál, že by sa situácia zhoršovala. Dnešný záchyt bol päť ľudí. Úlohou bude primárne zladiť spoločné nasadenie armády a polície," vysvetlil Chovanec. Český minister obrany Martin Stropnický (ANO) oznámil, že cvičenie sa bude týkať približne 300 vojakov. Podľa Stropnického je lepšie, ak budú pripravení na väčší nápor, a ten nie je možné vylúčiť.

TASR

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami
pred 3 hodinami

Zástupca šéfredaktora Jozef Majchrák debatuje na Konzervatívnom fóre na tému, či sa raz Slovensko dočká solídneho konzervatívneho prezidenta. Spoločnosť mu robia komentátor denníka Štandard Dag Daniš a analytik Inštitútu Václava Klausa Filip Šebesta.

pred 5 hodinami

Bulharsko by sa mohlo stať prvým členským štátom Európskej únie, ktorý bude mať svojich národných svätcov ako motív na bežných eurominciach. Bulharský patrón svätý Ján Rilský sa v budúcnosti objaví na jednoeurovej minci a mních svätý Paisius Chilendarski na dvojeurovej minci, oznámila Bulharská národná banka. (ekai)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.