Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. august 2020, 12:48

Najväčší investor na svete investuje do morskej veternej elektrárne v Holandsku

Spoločnosť BlackRock už investovala šesť miliárd dolárov do projektov v oblasti trvalo udržateľných zdrojov energie. 

Spoločnosť BlackRock, ktorá je najväčšou investičnou skupinou na svete, zvažuje miliardovú investíciu do veternej farmy pri pobreží Holandska. Spoločnosť už investovala šesť miliárd dolárov do projektov v oblasti trvalo udržateľných zdrojov energie a teraz sa zameriava na novú investíciu pri holandskom pobreží v hodnote viac ako jednej miliardy eur. Podľa Financieele Dagblad spoločnosť BlackRock zatiaľ neposkytla viac podrobností, podľa všetkého však ide o projekt plánovanej veternej farmy pri pobreží Zeelandu neďaleko mesta Borssele v estuári rieky Schelde.

Spoločnosť BlackRock, ktorá spravuje viaceré holandské dôchodkové fondy, tvrdí, že farmy na veternú a solárnu energiu čoraz viac získavajú na popularite ako spoľahlivé alternatívne investície.

Holandská vláda minulý mesiac oznámila, že konzorcium Crosswind, ktoré je zložené zo spoločností Shell a Eneco, má v holandskej oblasti Severného mora postaviť a prevádzkovať tretiu veternú farmu, ktorá nebude viazaná na žiadne dotácie. Táto veterná farma by mala mať kapacitu vyše 750 MW, čo znamená, že veterná energia vyrobená na mori bude do roku 2023 poskytovať 16 % holandskej spotreby elektrickej energie.
      

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 hodinami

Súhrn víkendových udalostí:

pred 9 hodinami

Tisíce ľudí pochodovali centrom Berlína a žiadali, aby nemecká vláda urobila viac na pomoc migrantom z tábora Moria na gréckom ostrove Lesbos, ktorý zničil požiar. V meste Düsseldorf sa zasa niekoľko tisíc demonštrantov zúčastnilo na zhromaždení namierenom proti opatreniam zavedených na zamedzenie šírenia koronavírusu.

pred 13 hodinami

Komplexnú novelu zákona o vysokých školách chce ministerstvo školstva predstaviť v prvej polovici budúceho roka. V diskusnej relácii TA3 V Politike to uviedol minister školstva Branislav Gröhling. Ak zákon prejde, platiť bude od 1. januára 2021.