Slovenky prehrali v prípravnom futbalovom dueli na Islande 1:4

Slovenky absolvujú ostrý kvalifikačný štart v októbri v 4. skupine zápasmi v Poľsku a doma s Moldavskom.

Slovenská ženská futbalová reprezentácia prehrala v príprave na októbrový štart kvalifikácie ME 2017 s Islandom na jeho pôde jednoznačne 1:4. Hralo sa na štadióne Laugarsdarsvöllur v Reykjavíku.

Tím hlavného trénera Zsolta Pakuszu si pripísal tretiu tohtoročnú prehru. Slovenky absolvujú ostrý kvalifikačný štart v októbri v 4. skupine zápasmi v Poľsku a doma s Moldavskom. Informoval oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

      Prípravný medzištátny zápas:
      Island - Slovensko 4:1 (1:0)
      Gól SR: 54. J. Vojteková, ŽK: Matysová (SR)
      zostava SR: El Dahaibiová - Zdechovanová, Matysová, Haršanyová (46. Fischerová), J. Vojteková - Fecková, Šušolová, Bartovičová, Škorvánková, Koleničková (35. Šušková) - Hmírová

Zsolt Pakusza (tréner SR): "Treba športovo priznať, že súper bol lepším tímom. Islanďanky boli výborne pripravené fyzicky. Nám sa nedarilo podľa predstáv ani v obrane, ani v útoku, napriek tomu sme mali niekoľko veľmi dobrých úsekov hry, keď sme podržali loptu a vytvorili sme si šance. Škoda lacných inkasovaných gólov a našich nedotiahnutých akcií. Ak sa chceme posúvať ďalej, potrebujeme hrať so súperkami, ktoré nám ukážu naše nedostatky a nútia nás hrať v maximálnom nasadení. Dievčatá videli, čo dokáže fyzická pripravenosť, maximálne nasadenie, časový a priestorový tlak. Na tom musíme neustále pracovať, to je cesta k úspechu."

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo