Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. september 2015

Švédsky premiér: Migračná kríza v Európe je krízou zodpovednosti

Löfven nevylučuje, že v mase migrantov sa môžu nachádzať aj ľudia so zločinnými úmyslami, preto treba úzko spolupracovať s tajnou službou.

Je neprijateľné, aby všetku zodpovednosť za migračnú krízu v Európe niesli iba Švédsko, Nemecko, Rakúsko a ešte ďalší jeden či dva štáty. Pre rakúsku tlačovú agentúru APA to vyhlásil švédsky premiér Stefan Löfven, ktorý má dnes vo Viedni rokovať na tému imigrácie s rakúskym spolkovým kancelárom Wernerom Faymannom.

"Prikláňam sa k označeniu utečeneckej krízy ako medzinárodnej. Avšak to, čo máme v Európe, je kríza zodpovednosti," myslí si Löfven.

Švédsko podľa premiéra zaručí každému azylantovi procedúru v súlade s medzinárodným právom. "Každý, kto má pádne dôvody na azyl, môže ostať. Tí, ktorí pádne dôvody nevedia preukázať, budú poslaní humánnym spôsobom naspäť," uviedol švédsky premiér.

Löfven nevylučuje, že v mase migrantov sa môžu nachádzať aj ľudia so zločinnými úmyslami. Podľa neho je preto dôležité zaviesť rozumné opatrenia - v prípade jeho krajiny to bude najmä úzka spolupráca polície s tajnou službou, zdôraznil.

Vo Viedni sú na dnes a sobotu naplánované rokovania popredných európskych sociálnodemokratických politikov na tému imigrácie. Okrem hostiteľa Faymanna a švédskeho premiéra Löfvena sa na stretnutí majú zúčastniť aj francúzsky premiér Manuel Valls, nemecký vicekancelár Siegmar Gabriel či predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.