Na dofinancovanie slovenského zdravotníctva má ísť 86 miliónov eur

Na dofinancovanie zdravotníctva by v tomto roku malo ísť 86 miliónov eur. Parlamentný výbor pre zdravotníctvo dnes odobril pozmeňujúci návrh z dielne Richarda Rašiho (Smer-SD) zvýšiť platbu za poistencov štátu. Sadzba má narásť na 5,85 percenta z vymeriavacieho základu. Do zdravotných poisťovní tak...

Na dofinancovanie zdravotníctva by v tomto roku malo ísť 86 miliónov eur.

Parlamentný výbor pre zdravotníctvo dnes odobril pozmeňujúci návrh z dielne Richarda Rašiho (Smer-SD) zvýšiť platbu za poistencov štátu.

Sadzba má narásť na 5,85 percenta z vymeriavacieho základu. Do zdravotných poisťovní tak príde viac peňazí. Tie sa podľa Rašiho použijú na vykrytie zvýšených nákladov na mzdy zdravotníkov.

Zdravotné poisťovne deklarovali, že peniaze, ktoré im prídu navyše, posunú nemocniciam. Tým sa tento rok zvýšili náklady spojené so zákonným zvýšením platov lekárov a zdravotníkov.

O dodatočné dofinancovanie zdravotníctva dlhodobo žiada Asociácia nemocníc Slovenska, ktorá združuje vyše 60 neštátnych nemocníc. Upozorňovala, že ak peniaze nebudú v systéme do jesene, nemocnice môžu skončiť v platobnej neschopnosti.

TASR

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo