Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. júl 2020, 07:39

USA zaznamenali 63 643 nových prípadov nákazy koronavírusom

Celkový počet prípadov dosiahol 3,18 milióna.

Spojené štáty potvrdili v piatok 63 643 nových prípadov nákazy koronavírusom v priebehu uplynulých 24 hodín. Informovala o tom v sobotu agentúra AFP na základe údajov zverejnených Univerzitou Johnsa Hopkinsa v americkom meste Baltimore.

Celkový počet prípadov dosiahol 3,18 milióna. Spojené štáty takisto zaznamenali 774 nových úmrtí v dôsledku choroby COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2. Celkový počet mŕtvych stúpol na 133 969.

Spojené štáty hlásili vo štvrtok rekordných 65 551 prípadov nákazy za jediný deň. Odborníci sa obávajú, že čoskoro môže nasledovať aj prudký nárast počtu úmrtí.

Rekordný počet mŕtvych v posledných dňoch evidujú v amerických štátoch Florida či Texas.

USA sú krajinou, ktorú koronavírusová pandémia zasiahla najťažšie, a to v počte prípadov nákazy i počte úmrtí.

Americký prezident Donald Trump minulý víkend počas svojho príhovoru k občanom pri príležitosti tohtoročného Dňa nezávislosti USA vyzdvihol postup krajiny v boji proti pandémii nového koronavírusu. Povedal tiež, že 99 percent odhalených prípadov nákazy je "úplne neškodných".

Odborník na infekčné choroby a expert Bieleho domu na nový druh koronavírusu Anthony Fauci pre spravodajskú stránku FiveThirtyEight vo štvrtok uviedol, že si nemyslí, že v porovnaní s inými štátmi je možné povedať, že Spojené štáty sú na tom dobre.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 48 minútami
pred hodinou

Budúcoročná Tour de France odštartuje v prístavnom meste Breste na západe krajiny. Bretónsko bude hostiť úvodné štyri etapy podujatia. Úvodné etapy budúceho ročníka Tour sa mali pôvodne uskutočniť v Dánsku, to však privíta štart slávneho podujatia až v roku 2022. (TASR)
 

pred 3 hodinami

V tieto dni sa v Bratislave robí rekonštrukcia električkovej trate do Karlovej Vsi. Na spoji X33 pomáha aj trolejbusár Tomáš Komrska, ktorý zanechal podnikanie a svoje povolanie našiel v šoférovaní vozov MHD. V rozhovore hovorí, prečo keď si sadol za volant, začali na trolejovom vedení visieť „vianočné gule myšlienok“, z ktorých tvorí Zápisky z trolejbusu.