FC Barcelona odštartuje obhajobu v Ríme, Messi hrá stý zápas

Šesťdesiatyprvý ročník boja o európskeho futbalového majstra, resp. 24. ročník prestížnej Ligy majstrov 2015/2016, pokračuje v stredu ôsmimi zápasmi v základných skupinách E až H. Titul obhajuje FC Barcelona, ktorá vstúpi do bojov na pôde AS Rím.

Katalánci sa budú snažiť stať sa vôbec prvým tímom, ktorý by v novodobej edícii LM získal dvakrát za sebou trofej pre víťazov. Naposledy titul európskeho šampióna obhájil AC Miláno v roku 1990. 

Práve duel E-skupiny bude hlavným ťahákom stredajšieho programu. Slovenskí fanúšikovia dúfali, že v ňom bude mať zastúpenie aj ich krajan. Tréner rímskych "vlkov" Rudi Garcia však nakoniec nezaradil reprezentačného obrancu či defenzívneho stredopoliara Norberta Gyömbéra na súpisku pre prestížnu súťaž.

Rimania skončili v uplynulých dvoch ročníkoch Serie A na druhom mieste, no Garcia si uvedomuje, že k najlepším klubom Európy má jeho mužstvo ešte kus cesty. Hlavný tréner preto pred úvodným duelom v LM vyhlásil, že jeho cieľom je postúpiť zo skupiny a pokojne aj z druhého miesta za Barcou.

"Cieľom je prebojovať sa medzi najlepšiu šestnástku. Za Barcelonou by to mala byť otvorená skupina. Všetci sú presvedčení, že nazbierajú všetkých 18 bodov, ale zázraky sa niekedy dejú. My nemáme čo stratiť a musíme podať najlepší výkon, aby sme mali šancu uspieť," uviedol pre agentúru Reuters.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo