Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. júl 2020, 08:09

Koronavírus

Brazílsky prezident má príznaky ochorenia COVID-19, čaká na výsledky testov

Brazílsky prezident má príznaky ochorenia COVID-19, čaká na výsledky testov

Foto - TASR/AP

Jair Bolsonaro uviedol, že má teplotu 38 stupňov a užíva prípravok proti malárii hydroxychlorochín.

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro vykazuje príznaky ochorenia COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus SARS-CoV-2. Informovala o tom televízia CNN Brasil s tým, že hlava štátu čaká na výsledky testu.

Bolsonaro, ktorý mal v marci 65 rokov, uviedol, že má teplotu 38 stupňov a užíva prípravok proti malárii hydroxychlorochín. Urobili mu aj vyšetrenie pľúc magnetickou rezonanciou, ktoré nezistilo žiadne problémy.

Prezidenta najnovšie testovali na COVID-19 vo vojenskej nemocnici v hlavnom meste Brazília. Výsledok testu by mal byť známy v utorok okolo poludnia miestneho času.

Z dôvodu možného ochorenia Bolsonaro zrušil svoj program na zvyšok týždňa.

Bolsonaro už marci absolvoval tri testy na COVID-19 po tom, ako sa infikovali osoby v jeho blízkosti. Ich výsledky boli negatívne. Prezident ich musel zverejniť v máji, keď o to súdnou cestou požiadali noviny O Estado de S. Paulo.

Koronavírusovú pandémiu Bolsonaro od začiatku bagatelizoval a označil ju za "chrípočku". Pre nezhody s prezidentom ohľadom prístupu k pandémii odstúpili už dvaja ministri zdravotníctva.

Brazília je po USA pandémiou druhým najviac zasiahnutým štátom na svete. Podľa bilancie zverejnenej v pondelok ministerstvom zdravotníctva počet úmrtí prekročil hranicu 65 000 a počet potvrdených prípadov nákazy dosiahol 1 623 284.

Inzercia

Dnes treba vedieť