Zdieľať
06. júl 2020, 07:04

Barcelona zdolala Villarreal 4:1 a na Real stráca opäť štyri body

Lobotkov Neapol zdolal AS Rím 2:1. Kuckov gól Parme nestačil.

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľňajšom zápase 34. kola španielskej ligy na štadióne Villarrealu 4:1 a na vedúci Real Madrid strácajú z druhej pozície štyri body.

Hostí poslal do vedenia už v 3. minúte vlastný gól Paua Torresa, no domáci odpovedali dorážkou Gerarda Morena. V 20. minúte zvýšil na 2:1 Luis Suarez a tesne pred prestávkou preloboval brankára Antoine Griezmann. Na oba góly prihral Lionel Messi. Argentínsky útočník dostal v 69. minúte loptu do siete, no rozhodca po asistencii systému VAR rozhodol, že gól neplatí. V závere zápasu spečatil skóre Anssumane Fati. Villarreal figuruje na 5. mieste.

Sedembodový náskok Realu na čele tak vydržal len pár hodín. "Biely balet" v nedeľnom stretnutí zvíťazili na ihrisku Athletica Bilbao 1:0 vďaka jedenástke, ktorú v 73. minúte premenil Sergio Ramos. Kapitán Ramos presne umiestnil prízemný pokus a zabezpečil svojmu tímu siedme ligové víťazstvo za sebou, ktorý uspel vo všetkých dueloch po koronavírusovej prestávke. Real vedie o štyri bodov pred FC Barcelona, s obhajcom titulu má lepšiu bilanciu vzájomných zápasov.

V súboji posledného Espanyolu s predposledným Leganes uspeli v Barcelone hostia 1:0 vďaka presnému zásahu argentínskeho obrancu Jonathana Silvu. Leganes stráca na záchranu štyri kolá pred koncom sedem bodov.

Lobotkov Neapol zdolal AS Rím 2:1

Futbalistom FC Parmy v nedeľnom domácom súboji 30. kola talianskej Serie A s Fiorentinou nestačil ani gól slovenského stredopoliara Juraja Kucku a prehrali 1:2. Hostia viedli 2:0, keď dva góly z pokutových kopov dosiahol Čiľan Erick Pulgar. Aj Kucka sa presadil z bieleho bodu a strelil už piaty ligový gól v tejto sezóne.

SSC Neapol zvíťazil vo večernom zápase na svojom štadióne nad AS Rím 2:1, v tabuľke sa bodovo dotiahol na svojho súpera, no má horšie skóre a patrí mu šiesta priečka. Slovenský reprezentačný stredopoliar v drese domácich Stanislav Lobotka sa dostal na ihrisko v 70. minúte. Rimania prehrali tretí zápas v sérii.

Futbalisti Interu Miláno prehrali v prvom nedeľňajšom zápase na San Sire s Bolognou 1:2. Domáci síce viedli po prvom polčase 1:0, keď sa presadil belgický útočník Romelu Lukaku, ale hostia dali v druhom dejstve dva góly vďaka Musovi Juwarovi z Gambie a jeho krajanovi Musovi Barrowovi. Bologna poskočila na deviate miesto, Inter zostal tretí a na druhé Lazio stráca štyri body.

Brescia doma zdolala Hellas Verona 2:0, v jej drese odohral celý zápas slovenský stredopoliar Nikolas Špalek a videl žltú kartu. Brescia sa odpútala z posledného miesta tabuľky, je 19. a osem kôl pred koncom stráca na záchranu sedem bodov. Atalanta Bergamo zvíťazila na pôde Cagliari 1:0 a triumfovala v lige už vo ôsmom súboji za sebou. Poistila si tak štvrté miesto zaručujúce miestenku v skupine Ligy majstrov 2020/2021.

Futbalisti Manchestru City prehrali na ihrisku Southampton 0:1

Futbalisti Manchestru City prehrali v nedeľu v súboji 33. kola anglickej Premier League na ihrisku FC Southampton 0:1. O triumfe domácich rozhodol v 16. minúte útočník Che Adams, ktorý krásnou strelou z vyše 40 metrov preloboval brankára Edersona.

Anglický majster FC Liverpool zvíťazil na Anfielde nad Aston Villou 2:0. O triumfe zverencov nemeckého trénera Jürgena Kloppa rozhodli senegalský útočník Sadio Mane, resp. anglický stredopoliar Curtis Jones. V 90. minúte pohotovou strelou zvnútra šestnástky spečatil 29. ligové víťazstvo "červených" v sezóne.

Futbalisti Newcastle United remizovali na domácej tráve s West Hamom United 2:2. V domácom drese odchytal celý zápas slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka. Hráči domáceho FC Burnley remizovali v úvodnom nedeľnom zápase so Sheffieldom United 1:1.

pred 2 hodinami

V tandeme s demokratickým kandidátom Joeom Bidenom bude v novembrových prezidentských voľbách kandidovať Kamala Harrisová. V prípade Bidenovho volebného víťazstva by sa Harrisová, kalifornská senátorka, stala prvou afroamerickou viceprezidentkou.

pred 4 hodinami

Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas odmieta návrh amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby sa na tohtoročnom summite krajín G7 zúčastnilo aj Rusko. Nesúhlas vyjadrili aj Kanada, Francúzsko a Británia.

pred 5 hodinami

Výbuch v Bejrúte si podľa najnovšej bilancie vyžiadal najmenej 171 mŕtvych a vyše 6 000 zranených. Následná tlaková vlna spôsobila v meste obrovské materiálne škody. Bez strechy nad hlavou je takmer 300-tisíc obyvateľov.

Nemecký futbalový klub 1. FC Kolín zrušil členstvo fanúšikovi, ktorý namietal proti vyobrazeniu mešity na dresoch. Tie majú po novom vyšité okrem katedrály, rieky Rýn a ďalších dominánt mesta aj mešitu. Priaznivec napísal do klubu, že sa „nedokáže stotožniť s mešitami a moslimami“, Kolín zareagoval jeho vylúčením zo svojich štruktúr.

pred 7 hodinami

UEFA zrušila utorňajšie finále predkvalifikácie Ligy majstrov 2020/2021 medzi FC Linfield a FC Drita. Kosovský tím putoval do karantény vo Švajčiarsku po tom, ako mal už jeho druhý hráč pozitívny test na koronavírus. Linfield zo Severného Írska zrejme postúpi bez boja do 1. predkola Ligy majstrov, v ktorom by sa mal na budúci týždeň stretnúť s Legiou Varšava.

pred 8 hodinami

V Pezinku sa stretol predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta s novovymenovaným predsedom Špecializovaného trestného súdu Jánom Hrubalom. Prvé stretnutie bolo zamerané na budúcu spoluprácu medzi oboma súdmi.