Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. september 2015

Bezpečnostné sily v Egypte omylom zabili mexických turistov

Príslušníci egyptskej polície a armády v honbe na džihádistov zabili na západe krajiny 12 ľudí, keď omylom zaútočili na konvoj s turistami z Mexika. Zranenia utrpelo desať ľudí, ktorých previezli do nemocníc, oznámilo v noci nadnes egyptské ministerstvo vnútra. Ministerstvo bez ďalších podrobností ...

Príslušníci egyptskej polície a armády v honbe na džihádistov zabili na západe krajiny 12 ľudí, keď omylom zaútočili na konvoj s turistami z Mexika.

Zranenia utrpelo desať ľudí, ktorých previezli do nemocníc, oznámilo v noci nadnes egyptské ministerstvo vnútra. Ministerstvo bez ďalších podrobností uviedlo, že medzi obeťami je "12 Mexičanov a Egypťanov". K incidentu došlo v oáze v Líbyjskej púšti, ktorou práve prechádzal konvoj štyroch pick-upov. Ten sa mal pohybovať v zóne, ktorá je pre civilistov uzatvorená.

Mexické ministerstvo zahraničných vecí neskôr informovalo, že pri streľbe zahynuli dvaja Mexičania. Mexický veľvyslanec v Káhire navštívil v nemocnici päť zranených krajanov, ich stav označil za stabilný. Mexický prezident Enrique Peňa Nieto útok odsúdil a vyzval egyptskú vládu, aby ho vyšetrila.

Prívrženci egyptskej odnože extrémistickej organizácie Islamský štát v nedeľu na internete oznámili, že odrazili útok armády v Líbyjskej púšti. Tá bola medzi turistami vďaka svojim malebným oázam obľúbená, teraz sa jej však vzhľadom na napätú bezpečnostnú situáciu vyhýbajú.

Z východu Egypta hlásili bezpečnostné zložky v uplynulých dňoch úspechy v boji proti terorizmu. Na nepokojnom Sinajskom polostrove mali byť usmrtené alebo zatknuté desiatky džihádistov. Predtým došlo hlavne na severe polostrova a v hlavnom meste Káhira k sérii atentátov a útokov na bezpečnostné sily.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Polícia opäť zasahovala na Chrámovej hore v Jeruzaleme

Polícia opäť zasahovala na Chrámovej hore v Jeruzaleme

Izraelská polícia dnes opäť musela zasahovať voči mladým palestínskym výtržníkom, ktorí sa zhromaždili v okolí Chrámovej hory v Jeruzaleme. Maskovaní útočníci začali totiž hádzať kamene na policajtov, ktorí mali po nedeľňajších konfliktoch opäť uvoľniť prístup do komplexu mešity al-Aksá na posvätne...

Slovensko zaviedlo na hraniciach s Maďarskom a Rakúskom hraničné kontroly

Slovensko zaviedlo na hraniciach s Maďarskom a Rakúskom hraničné kontroly

Slovensko zaviedlo dočasné hraničné kontroly na svojich hraniciach s Maďarskom a Rakúskom. Oznámilo to ministerstvo vnútra v reakcii na krok Nemecka, ktoré takéto opatrenie prijalo v nedeľu podvečer. „Po oznámení Nemecka, že dočasne zavádza hraničné kontroly na hraniciach s Rakúskom, Slovensko pris...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.