Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. júl 2020, 15:20

Povolenie na prevádzku má osem prírodných a 93 umelých kúpalísk

Viac ako 30 zariadení sa ešte stále aktívne pripravuje na kúpaciu sezónu.

Vyhovujúca kvalita vody bola počas 27. týždňa roka na ôsmich prírodných kúpaliskách. Povolenie na prevádzku malo 93 umelých kúpalísk a 420 bazénov.

O aktuálnom stave kúpacích plôch na Slovensku informoval Marek Eliáš z komunikačného referátu Úradu verejného zdravotníctva  SR.

Medzi vyhovujúce prírodné kúpaliská patria Zlaté piesky, Slnečné jazerá a Senec (Bratislavský kraj), Liptovská Mara – Liptovský Trnovec (Žilinský kraj), plážové kúpalisko – jazero v Banskej Bystrici, Teplý Vrch – Pláž Drieňok, Teplý Vrch – Pláž Ormet a Zelená voda - Kurinec (Banskobystrický kraj), a tiež Veľká Domaša – Tišava (Prešovský kraj).

Viac ako 30 zariadení sa ešte stále aktívne pripravuje na kúpaciu sezónu. "Niektoré, najmä menšie kúpaliská a sezónne bazény pri ubytovacích zariadeniach v chladnejších okresoch, napríklad Považská Bystrica, Rožňava, Čadca, Vranov nad Topľou a podobne, nepožiadali o prevádzkovanie v súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou, respektíve začiatok prevádzky stále zvažujú a odkladajú, a to i napriek vydanému povoleniu na prevádzku," uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva vykonávali naďalej obhliadky kúpalísk, ktoré sa pripravujú na sezónu, a odoberali vzorky vody na kúpanie. ÚVZ informuje, že tento rok nebudú na kúpanie využívané Dolnohodrušské jazero, ktoré je po rekonštrukcii nedostatočne naplnené, a Ružiná pri obci Divín a pri obci Ružiná, keďže je táto vodná plocha v rekonštrukcii.

Aktuálne informácie o stave prírodných a umelých kúpalísk na Slovensku môžu návštevníci sledovať na webovej stránke ÚVZ SR.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou
pred hodinou

Budúcoročná Tour de France odštartuje v prístavnom meste Breste na západe krajiny. Bretónsko bude hostiť úvodné štyri etapy podujatia. Úvodné etapy budúceho ročníka Tour sa mali pôvodne uskutočniť v Dánsku, to však privíta štart slávneho podujatia až v roku 2022. (TASR)
 

pred 3 hodinami

V tieto dni sa v Bratislave robí rekonštrukcia električkovej trate do Karlovej Vsi. Na spoji X33 pomáha aj trolejbusár Tomáš Komrska, ktorý zanechal podnikanie a svoje povolanie našiel v šoférovaní vozov MHD. V rozhovore hovorí, prečo keď si sadol za volant, začali na trolejovom vedení visieť „vianočné gule myšlienok“, z ktorých tvorí Zápisky z trolejbusu.