Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. júl 2020, 09:36

Kauza Dobytkár

Polícia spojila Bödöra s korupčnou kauzou, NAKA zasahovala v Bonule

Polícia spojila Bödöra s korupčnou kauzou, NAKA zasahovala v Bonule

Norbert Bödör na súde v kauze Kuciak. FOTO TASR – Jakub Kotian

Podľa informácií Aktualít a Denníka N polícia obvinila nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra v súvislosti s kauzou Dobytkár.

Polícia pokračuje vo vyšetrovaní úplatkárskej kauzy v Pôdohospodárskej platobnej agentúre ďalšími obvineniami. Podľa informácií Aktualít a Denníka N obvinili v súvislosti s kauzou aj nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra.

Podľa Denníka N ho podozrievajú, že uňho končili miliónové úplatky z Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Policajti boli aj v Bödörovej domácnosti. Kde sa nachádza Bödör, nie je však jasné. Nejaký čas žil v Dubaji aj s celou rodinou, pripomína Denník N. 

KORUPCIA NA VYSOKÝCH MIESTACH: NAKA ZNOVU ZASAHUJE V RÁMCI AKCIE DOBYTKÁR Národná kriminálna agentúra pokračuje vo...

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Piatok 3. júla 2020 Zdieľať

Aktuality.sk informujú o zásahu NAKA aj v sídle nitrianskej SBS-ky Bonul, ktorá patrí Miroslavovi Bödörovi, označovanému za oligarchu Smeru. Policajti prišli do firmy so žiadosťou o vydanie dokumentov, ktoré by mali súvisieť s kauzou Dobytkár. 

Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie trom fyzickým a dvom právnickým osobám. Okrem Norberta Bödöra je medzi nimi známy bratislavský podnikateľ Peter Kuba, ktorého podľa Denníka N zadržali vo štvrtok večer. 

Meno Norberta Bödöra sa malo vyskytnúť v komunikácii Threema s Marianom Kočnerom, Bödör vypovedal na súde v prípade dvojnásobnej úkladnej vraždy ako svedok. Spojitosť s vraždou odmieta. 

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Tlaková vlna explózie v Bejrúte poškodila aj budovu, v ktorej má Slovensko prenajaté priestory Zastupiteľského úradu. „Došlo aj k materiálnym škodám, ich rozsah však zatiaľ nie je možné vyhodnotiť, keďže budova je z bezpečnostných dôvodov a pre prípadné narušenie statiky neprístupná,“ uviedol rezort diplomacie. Stále platí, že Slováci nie sú medzi obeťami či zranenými. (TASR) 

pred 3 hodinami

S ubúdajúcim letom a pribúdajúcim počtom pozitívnych prípadov by nám vláda o svojich predstavách, ako sa vyrovnať s prípadnou druhou vlnou pandémie, mala povedať viac. Píše Jozef Majchrák.

pred 4 hodinami

V Banskej Bystrici sa v stredu v noci strieľalo, pričom páchateľ pri streľbe spôsobil 64-ročnému mužovi poranenia, ktorým na mieste podľahol. Muža podozrivého zo streľby sa polícii podarilo v krátkom čase zadržať. (TASR)