Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. júl 2020, 08:30

Koronavírus

V Nemecku pribudlo 503 nakazených

V krajine je takmer 9tisíc obetí koronavírusu.

Nemecko potvrdilo za posledných 24 hodín 503 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, čím sa ich počet zvýšil na 195 228. Vyplýva to z najnovších údajov Inštitútu Roberta Kocha (RKI) k štvrtkovému ránu, informovala agentúra Reuters.

V krajine za uplynulých 24 hodín zaznamenali aj ďalších deväť úmrtí v dôsledku koronavírusovej choroby COVID-19. Celkový počet ľudí, ktorí tomuto ochoreniu v Nemecku podľahli, tým stúpol na 8994. Vyliečilo sa ďalších približne 500 pacientov, celkovo vírus prekonalo zhruba 180 300 pacientov.

Najviac prípadov nákazy v Nemecku hlási Bavorsko (48.547), pričom nákaze COVID-19, ktorú nový koronavírus spôsobuje, tam podľahlo 2597 ľudí.

Druhou najviac postihnutou spolkovou krajinou je Severné Porýnie-Vestfálsko, kde je 43 436 infikovaných. Doposiaľ tam nákaze koronavírusom podľahlo 1684 ľudí. Bádensko-Württembersko eviduje 35 744 prípadov a 1838 úmrtí.

India: Počet prípadov nákazy prudko stúpol - presiahol 600tisíc

Počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom v Indii presiahol vo štvrtok 600tisíc, pričom úrady hlásili 19 148 nových infekcií za posledných 24 hodín. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Vo štvrtok mala India celkovo zaznamenaných 604 641 prípadov nákazy, z nich 100tisíc zistili za posledné štyri dni.

Inzercia

Indické ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že počet úmrtí je teraz 17 834.

Najhoršie zasiahnuté tri indické štáty - vrátane tých, kde sa nachádzajú aj mestá Bombaj a Naí Dillí -, tvoria vyše 60 percent zo všetkých prípadov nákazy v krajine.

Napriek nárastu infekcií západoindický štát Goa, celosvetovo známy svojimi plážami, sa vo štvrtok otvoril pre turistov - vláda tohto štátu povolila po vyše troch mesiacoch znovu otvoriť 250 hotelov. Turisti budú musieť priniesť negatívny test na ochorenie COVID-19 spôsobované koronavírusom alebo sa dať otestovať pri príchode.

Tento štát zatiaľ hlásil 1387 pozitívnych prípadov infekcie a štyri úmrtia.

Po celej krajine sa už otvorilo mnoho priemyselných podnikov a firiem a Indovia sa opatrne vracajú do ulíc. Školy zostávajú zatvorené.
 

Dnes treba vedieť

pred 58 minútami
pred hodinou

Budúcoročná Tour de France odštartuje v prístavnom meste Breste na západe krajiny. Bretónsko bude hostiť úvodné štyri etapy podujatia. Úvodné etapy budúceho ročníka Tour sa mali pôvodne uskutočniť v Dánsku, to však privíta štart slávneho podujatia až v roku 2022. (TASR)
 

pred 3 hodinami

V tieto dni sa v Bratislave robí rekonštrukcia električkovej trate do Karlovej Vsi. Na spoji X33 pomáha aj trolejbusár Tomáš Komrska, ktorý zanechal podnikanie a svoje povolanie našiel v šoférovaní vozov MHD. V rozhovore hovorí, prečo keď si sadol za volant, začali na trolejovom vedení visieť „vianočné gule myšlienok“, z ktorých tvorí Zápisky z trolejbusu.