Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. jún 2020, 20:32

Okresný súd v Banskej Bystrici oslobodil spod obžaloby bývalého generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy SR Jozefa Minďáša. Obžaloba ho vinila z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Jeho trestná činnosť v rokoch 2007 až 2009 mala spočívať v uzatváraní nevýhodných zmlúv so záujemcami o poľovné revíry. (TASR)

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Ryanair, najväčší letecký dopravca, ktorý prevádzkuje priame pravidelné lety z Bratislavy, spustil svoju prevádzku z Letiska M. R. Štefánika. Stalo sa tak takmer po štyroch mesiacoch od zákazu civilných letov z dôvodu opatrení na zabránenie šírenia koronavírusu. V sobotu odcestovali prví pasažieri do bulharského Burgasu a na cyperský Pafos. (TASR) 

pred 3 hodinami

Redakcia amerického denníka New York Times sa v rámci prebiehajúceho boja proti rasizmu dohodla, že pokiaľ bude písať o Afroameričanoch, slovíčko „black“ sa má písať s veľkým začiatočným písmenom. Naproti tomu slovíčko „white“ v súvislosti s bielymi sa bude naďalej písať s malým začiatočným písmenom. Píše české Echo24.

pred 3 hodinami

Štátnymi tajomníkmi ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie sa stali poslanci Vladimír Ledecký a Marek Antal (obaja Za ľudí). Ich nástupkyňami v parlamente budú Andrea Letanovská a Miriam Šuteková. Poslanecký klub Za ľudí má 12 členov. (TASR)

pred 6 hodinami

Na hokejovom sústredení na Orave sa 12 detí nakazilo koronavírusom. Možným zdrojom nákazy mohli byť dvaja tréneri z Prahy, ktorí sa o mladých športovcov starali. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Dolnom Kubíne eviduje v okresoch Tvrdošín a Námestovo celkovo 18 pozitívnych výsledkov testovania. (MY, TASR)

pred 8 hodinami

Na Slovensku v piatok pribudlo 29 nakazených koronavírusom, otestovali 2 216 vzoriek. Nikto nezomrel ani sa nevyliečil, s ochorením COVID-19 je hospitalizovaných päť ľudí, z toho dvaja sú na JIS a jeden na pľúcnej ventilácii. Sedemdňový kĺzavý medián je na hodnote 13. (korona.gov.sk)