Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. jún 2020, 18:08

Rektori Združenia výskumne a technicky orientovaných univerzít V7 si myslia, že celoplošná kontrola záverečných prác neprinesie želateľný výsledok. Technicky si nevedia predstaviť ani vykonanie kontroly pred obdobím, odkedy sa využíva Centrálny register záverečných prác. (TASR)

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Redakcia amerického denníka New York Times sa v rámci prebiehajúceho boja proti rasizmu dohodla, že pokiaľ bude písať o Afroameričanoch, slovíčko „black“ sa má písať s veľkým začiatočným písmenom. Naproti tomu slovíčko „white“ v súvislosti s bielymi sa bude naďalej písať s malým začiatočným písmenom. Píše české Echo24.

pred hodinou

Štátnymi tajomníkmi ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie sa stali poslanci Vladimír Ledecký a Marek Antal (obaja Za ľudí). Ich nástupkyňami v parlamente budú Andrea Letanovská a Miriam Šuteková. Poslanecký klub Za ľudí má 12 členov. (TASR)

pred 4 hodinami

Na hokejovom sústredení na Orave sa 12 detí nakazilo koronavírusom. Možným zdrojom nákazy mohli byť dvaja tréneri z Prahy, ktorí sa o mladých športovcov starali. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Dolnom Kubíne eviduje v okresoch Tvrdošín a Námestovo celkovo 18 pozitívnych výsledkov testovania. (MY, TASR)

pred 7 hodinami

Na Slovensku v piatok pribudlo 29 nakazených koronavírusom, otestovali 2 216 vzoriek. Nikto nezomrel ani sa nevyliečil, s ochorením COVID-19 je hospitalizovaných päť ľudí, z toho dvaja sú na JIS a jeden na pľúcnej ventilácii. Sedemdňový kĺzavý medián je na hodnote 13. (korona.gov.sk)

pred 7 hodinami

Bývalého francúzskeho premiéra Édouarda Philippa a ďalších dvoch ministrov budú vyšetrovať pre pochybnosti o spôsobe, akým pristupovali ku koronavírusovej pandémii. Philippe pritom len v piatok podal aj s celou svojou vládou demisiu. Vo funkcii ho nahradil Jean Castex, ktorý je jedným z autorov stratégie znovuotvárania krajiny po koronakríze. (TASR)