Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. jún 2020, 16:48

Bývalý predseda Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura zostáva vo väzbe. Rozhodol o tom sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici. Kičura bol obvinený z prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti a 23. apríla vzatý do tzv. kolúznej väzby. Obhajca podal sťažnosť, definitívne tak rozhodne Najvyšší súd. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 44 minútami

Stovky veriacich sa zišli v Nitre na celonárodnej Cyrilo-metodskej púti. Slávnostnú svätú omšu na Svätoplukovom námestí celebroval nitriansky biskup Viliam Judák. „Kresťania nie sú občanmi druhej kategórie iba preto, že sú veriaci. Štýl verejného života je poznačený hrubými neetickými spôsobmi konania a týka sa aj nás," pripomenul Judák. 

pred hodinou

Sudca začal rozhodovať o návrhu prokurátora na vzatie do väzby Norberta Bödöra aj Petra Kubu. Obaja sú obvinení z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti v súvislosti s kauzou Dobytkár. (TASR)

pred hodinou

V úvodnom kole českej extraligy v Prahe na štadióne Dukly si hosťujúci slovenskí atléti vybojovali dve prvenstvá. Ján Volko vyhral stovku a Emma Zapletalová okorenila svoj triumf na 400 m prekážok slovenským rekordom 57,11 sekundy v kategórii do 23 rokov. (TASR) 

pred 2 hodinami

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) nesúhlasí s trasovaním električky v pešej zóne pred budovou Slovenského národného divadla. Hlavné mesto tvrdí, že ministerkin postoj môže mať vážne dôsledky na dopravu v meste. (TASR)

pred 3 hodinami

Britská vláda pridala nové výnimky z povinnej štrnásťdňovej karantény, vďaka ktorým sa v Anglicku budú môcť uskutočniť viaceré športové podujatia s medzinárodnou účasťou. Zelenú dostali augustová Veľká cena Veľkej Británie motoristickej F1 v Silverstone, futbalové súťaže Liga majstrov a Európska liga, golfový turnaj British Masters Championship či MS v snookeri. (TASR) 
 

pred 3 hodinami

V sobotu pribudlo 15 prípadov nákazy novým koronavírusom. Slovensko celkovo eviduje 1764 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií. 

pred 3 hodinami

Poslanci opozičného Smeru-SD navrhujú zaviesť ďalšiu zbraňovú amnestiu. Jej cieľom má byť zníženie počtu nelegálne držaných zbraní, ako aj prípadná identifikácia zbraní, ktoré mohli byť použité v súvislosti s trestnou činnosťou. Platiť by mala od 1. novembra tohto roka do konca apríla 2021. (TASR)

pred 4 hodinami

Nemecký minister vnútra Horst Seehofer žiada, aby sa na prijímaní migrantov zachránených v Stredozemnom mori podieľalo viac štátov Európskej únie. Dosiaľ ide len o päť až šesť krajín, „takto to však nemôže zostať“, povedal kresťanskodemokratický politik. Nemecký minister dúfa, že Únia v rámci aktuálneho nemeckého predsedníctva v Rade EÚ dosiahne aspoň politické porozumenie v oblasti migrácie. (TASR) 
   

pred 4 hodinami

Americký reper Kanye West oznámil, že sa bude uchádzať o prezidentský post. „Musíme teraz uskutočniť prísľub Ameriky tým, že budeme veriť Bohu, zjednotíme svoju víziu a budeme budovať svoju budúcnosť. Kandidujem za prezidenta Spojených štátov,“ napísal West v príspevku na Twitteri. 

pred 5 hodinami

Spojené štáty zaznamenali za posledných 24 hodín viac ako 43 700 ďalších prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkový počet potvrdených infikovaných v krajine sa zvýšil na takmer 2,84 milióna. USA sú krajinou, ktorú koronavírusová pandémia zasiahla najťažšie, a to v počte prípadov nákazy i počte úmrtí. (TASR)