Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. jún 2020, 16:03

Počas poslaneckého prieskumu na Úrade komisára pre deti nedostali poslanci žiadne materiály, na základe ktorých by bolo možné posúdiť, ako úrad funguje. Uviedli to na brífingu poslanci z ľudskoprávneho výboru Národnej rady SR na čele s Vladimírou Marcinkovou (Za ľudí), ktorá prieskum iniciovala. (TASR)

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Americký profesor Stephen Hsu prišiel o svoju funkciu univerzitného viceprezidenta pre výskum a inovácie, lebo v minulosti schválil financovanie štúdie, ktorá následne preukázala, že strety americkej polície s černochmi nekončia smrťou výrazne častejšie, než jej strety s príslušníkmi iných etnických skupín. Píše české ECHO24.

pred 3 hodinami

Výberové konanie na prevádzkovanie ambulancií záchrannej zdravotnej služby sa bude musieť zopakovať. V pondelok to na tlačovom brífingu oznámil minister zdravotníctva Marek Krajčí. Zároveň bude podľa neho nutné zmeniť legislatívu tak, aby nebola v rozpore s európskou. (TASR)

pred 3 hodinami

Minister hospodárstva Richard Sulík navrhne vláde vymenovať za predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Andreja Jurisa, dlhoročného odborníka v energetike. Nomináciu šéf rezortu hospodárstva predloží v stredu na zasadnutí vlády. (TASR)

pred 3 hodinami

Proti muničnému skladu v Trenčíne-Kubrej vznikla petícia, ktorá žiada jeho odstránenie. Podľa iniciátorov petície sklad obmedzuje výstavbu v meste a môže ohrozovať bezpečnosť miestnych obyvateľov. Žiadajú Ministerstvo obrany, aby začalo proces odstránenia stavby, a ministra obrany Jaroslava Naďa, aby tento proces inicioval. Rezort odkázal, že odstránenie neprichádza do úvahy. (TASR)