Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. jún 2020, 20:29

Trump by sa mohol stiahnuť z volieb pre nízke preferencie

Trump by sa mohol stiahnuť z volieb pre nízke preferencie

Americký prezident Donald Trump. FOTO TASR/AP

Podľa stanice Fox News to naznačilo viacero politikov z americkej republikánskej strany, ktorí si neželali byť menovaní. Ak sa jeho volebné preferencie v blízkom čase nezlepšia, z boja o Biely dom by podľa nich mohol pred novembrovými voľbami odstúpiť.

Americký prezident Donald Trump zaznamenal v predvolebných prieskumoch z posledných týždňov pokles voličov. Zmenu v tomto smere podmienila najmä kritika Američanov k jeho riešeniu súčasnej krízy vyvolanej pandémiou koronavírusu, ako aj rasových napätí spojených s policajnou brutalitou, ktoré momentálne rezonujú v americkej spoločnosti.

"Ešte je priskoro, ale ak sa čísla v prieskume zhoršia, scenár, že odstúpi, sa stáva predstaviteľným," povedal pre Fox News nemenovaný predstaviteľ republikánskej strany.

"Už som túto informáciu zachytil, ale pochybujem, že je pravdivá. Odhadujem, že odstúpi, ak si bude myslieť, že nemá žiadne šance na výhru," vyjadril sa druhý republikán.

Podľa najnovšieho prieskumu inštitútu Ipsos pre agentúru Reuters by Biden získal 47 percent hlasov, kým Trumpa by volilo 37 percent Američanov. Prieskum sa uskutočnil od 22. do 23. júna a zúčastnilo sa ho 934 registrovaných voličov. Prezidentské voľby v USA sa uskutočnia 3. novembra.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 39 minútami

Novelu zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorá upravuje oblasť potratov, označila predkladateľka Anna Záborská za praktickú pomoc ženám.Poslanci diskusiu o novele dnes ukončili, hlasovať sa o nej bude v utorok 14. 7. o 17.00 h.

pred 2 hodinami

Na hraničných priechodoch SR sa dnes od 15.00 uskutoční 24-hodinová policajno-bezpečnostná akcia. Polícia bude monitorovať dodržiavanie opatrení Úradu verejného zdravotníctva a informovať cestujúcich o povinnostiach po návrate. Zámerom je tiež zistiť aktuálny pohyb osôb a motorových vozidiel na hraniciach.

NA HRANIČNÝCH PRIECHODOCH BUDE POLICAJNO-BEZPEČNOSTNÁ AKCIA Konať sa bude od piatku 10. júla od 15:00 do soboty 11....

Uverejnil používateľ Ministerstvo vnútra SR Piatok 10. júla 2020
pred 3 hodinami

Vo štvrtok na Slovensku pribudlo 19 prípadov nákazy novým koronavírusom. Otestovali 2172 ľudí. Deväť prípadov je z Banskobystrického kraja. Dvaja pozitívni pribudli v Bratislavskom, Prešovskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji. V Košickom a Nitrianskom kraji evidujú po jednom prípade.