Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. jún 2020, 16:15

Nemecko vyšetruje 30-tisíc osôb podozrivých zo zneužívania detí na internete

"Nečakal som ani vzdialene až takýto rozsah zneužívania detí na internete," povedal novinárom minister spravodlivosti Severného Porýnia-Vestfálska Peter Beisenbach.

Nemecká polícia začala v rámci rozsiahleho vyšetrovania siete pedofilov pôsobiacej v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko preverovať približne 30-tisíc osôb. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP s odvolaním sa na miestne úrady.

Ministerstvo spravodlivosti tejto najľudnatejšej nemeckej spolkovej krajiny uviedlo, že miestna jednotka boja proti počítačovej kriminalite vyšetruje "30-tisíc neznámych podozrivých".

"Chceme dostať páchateľov a podporovateľov zneužívania detí z anonymity internetu", napísalo k prípadu na Twitteri. Polícia uviedla, že tieto osoby sú podozrivé zo zdieľania "pornografického obsahu zobrazujúceho deti a mládež" vrátane "fiktívneho a/alebo skutočného zneužívania" na anonymných diskusných fórach a chatovacích skupinách.

"Nečakal som ani vzdialene až takýto rozsah zneužívania detí na internete," povedal novinárom minister spravodlivosti Severného Porýnia-Vestfálska Peter Beisenbach. Dodal, že zistenia vyšetrovacieho tímu považuje za "hlboko znepokojujúce".

Vyšetrovanie zneužívania detí na internete sa začalo už vlani v októbri, keď úrady zatkli podozrivého páchateľa v meste Bergisch Gladbachu ležiacom neďaleko Kolína nad Rýnom. K dnešnému dňu bolo v celom Nemecku identifikovaných len vyše 70 podozrivých.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Na hraničných priechodoch SR sa dnes od 15.00 uskutoční 24-hodinová policajno-bezpečnostná akcia. Polícia bude monitorovať dodržiavanie opatrení Úradu verejného zdravotníctva a informovať cestujúcich o povinnostiach po návrate. Zámerom je tiež zistiť aktuálny pohyb osôb a motorových vozidiel na hraniciach.

NA HRANIČNÝCH PRIECHODOCH BUDE POLICAJNO-BEZPEČNOSTNÁ AKCIA Konať sa bude od piatku 10. júla od 15:00 do soboty 11....

Uverejnil používateľ Ministerstvo vnútra SR Piatok 10. júla 2020
pred 2 hodinami

Vo štvrtok na Slovensku pribudlo 19 prípadov nákazy novým koronavírusom. Otestovali 2172 ľudí. Deväť prípadov je z Banskobystrického kraja. Dvaja pozitívni pribudli v Bratislavskom, Prešovskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji. V Košickom a Nitrianskom kraji evidujú po jednom prípade.