Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. jún 2020, 14:30

Francúzskeho expremiéra Fillona a jeho manželku odsúdili za spreneveru

Fillon bol obvinený z toho, že svojej manželke Penelope v priebehu 15 rokov za jej fiktívnu prácu vyplatil 613-tisíc eur z verejných zdrojov.

Vo verdikte vyhlásenom v pondelok Fillonovi udelil trest piatich rokov väzenia, z toho tri podmienečne. Fillonova manželka Penelope dostala len trojročný podmienečný trest, informovala agentúra AFP. Obhajca Antonin Levy avizoval, že manželia proti verdiktu podajú odvolanie.

Podmienečný trest v dĺžke trvania tri roky dostal i Fillonov spolupracovník Marc Joulaud. Joulaud sa stal Fillonovým náhradníkom v parlamente, keď ten získal funkciu vo vláde, a následne pokračoval vo vyplácaní mzdy jeho manželke.

Súd uznal Fillona a jeho manželku za vinných zo sprenevery. Manželia takisto musia zaplatiť pokutu, každý po 375.000 eur.

Táto kauza sa dostala na verejnosť v roku 2017 počas kampane pred prezidentskými voľbami a viedla k tomu, že Fillon sa kandidatúry vzdal. Jeho odstúpenie z boja o Elyzejský palác uľahčilo pozíciu neskoršiemu víťazovi volieb, súčasnému prezidentovi Emmanuelovi Macronovi.

Proces s Fillonom, jeho manželkou Penelope a jeho spolupracovníkom Marcom Joulaudom sa začal vo februári. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 43 minútami

Novelu zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorá upravuje oblasť potratov, označila predkladateľka Anna Záborská za praktickú pomoc ženám.Poslanci diskusiu o novele dnes ukončili, hlasovať sa o nej bude v utorok 14. 7. o 17.00 h.

pred 2 hodinami

Na hraničných priechodoch SR sa dnes od 15.00 uskutoční 24-hodinová policajno-bezpečnostná akcia. Polícia bude monitorovať dodržiavanie opatrení Úradu verejného zdravotníctva a informovať cestujúcich o povinnostiach po návrate. Zámerom je tiež zistiť aktuálny pohyb osôb a motorových vozidiel na hraniciach.

NA HRANIČNÝCH PRIECHODOCH BUDE POLICAJNO-BEZPEČNOSTNÁ AKCIA Konať sa bude od piatku 10. júla od 15:00 do soboty 11....

Uverejnil používateľ Ministerstvo vnútra SR Piatok 10. júla 2020
pred 3 hodinami

Vo štvrtok na Slovensku pribudlo 19 prípadov nákazy novým koronavírusom. Otestovali 2172 ľudí. Deväť prípadov je z Banskobystrického kraja. Dvaja pozitívni pribudli v Bratislavskom, Prešovskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji. V Košickom a Nitrianskom kraji evidujú po jednom prípade.