Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. jún 2020, 13:47

Na súde v kauze vraždy Jána Kuciaka sa čítali SMS medzi Andruskóom a Zsuzsovou

Podľa obžalovanej dokazujú jej výpoveď o tom, že jej Andruskó dlžil peniaze. Komunikácia pochádza z dní tesne pred ich zadržaním v septembri 2018.

V komunikácii Alena Zsuzsová opakovane urguje Andruskóa a pokúša sa od neho vymáhať úroky z pôžičky, ktorú si mal od nej zobrať. Andruskó dlhodobo tvrdí, že Alena Zsuzsová od neho požadovala 20-tisíc eur, ktoré mali byť záloha za vraždu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Maroša Žilinku.

Žilinka je dozorovým prokurátorom v kauze Technopol servis, v ktorej je obvinený aj Marian Kočner. K jeho vražde nedošlo. Vzhľadom na to mal podľa obžalobnej verzie Andruskó Alene Zsuzsovej dlžiť peniaze, ktoré sa mali byť „odpracované“ sprostredkovaním vraždy novinára.

Správy pochádzajúce zo septembra 2018, čo je viac než pol roka po vražde novinára. Hovoria o tom, ako Alena Zsuzsová naďalej vymáha od Andruskoá úroky z neurčitej sumy. „Tento dôkaz dokazuje, že pán Andruskó si žiaden dlh ničím neodpracoval a už vôbec nie vraždou. Dokazuje to, že Andruskó peniaze požičané mal, úrok platil a meškal,“ myslí si Alena Zsuzsová.

Po komentovaní správ medzi Andruskóm a Alenou Zs. dostala obžalovaná možnosť pokračovať vo svojej spontánnej výpovedi. V tej naďalej komentuje výpovede Andruskóa.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 50 minútami

Novelu zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorá upravuje oblasť potratov, označila predkladateľka Anna Záborská za praktickú pomoc ženám.Poslanci diskusiu o novele dnes ukončili, hlasovať sa o nej bude v utorok 14. 7. o 17.00 h.

pred 2 hodinami

Na hraničných priechodoch SR sa dnes od 15.00 uskutoční 24-hodinová policajno-bezpečnostná akcia. Polícia bude monitorovať dodržiavanie opatrení Úradu verejného zdravotníctva a informovať cestujúcich o povinnostiach po návrate. Zámerom je tiež zistiť aktuálny pohyb osôb a motorových vozidiel na hraniciach.

NA HRANIČNÝCH PRIECHODOCH BUDE POLICAJNO-BEZPEČNOSTNÁ AKCIA Konať sa bude od piatku 10. júla od 15:00 do soboty 11....

Uverejnil používateľ Ministerstvo vnútra SR Piatok 10. júla 2020
pred 3 hodinami

Vo štvrtok na Slovensku pribudlo 19 prípadov nákazy novým koronavírusom. Otestovali 2172 ľudí. Deväť prípadov je z Banskobystrického kraja. Dvaja pozitívni pribudli v Bratislavskom, Prešovskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji. V Košickom a Nitrianskom kraji evidujú po jednom prípade.