Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. jún 2020, 12:54

Národná diaľničná spoločnosť pripravuje nový mýtny tender

Aktuálne sa nachádza vo fáze finalizácie štúdie uskutočniteľnosti na nový mýtny systém.

"NDS intenzívne pracuje na príprave nového mýtneho tendra a máme pripravené viaceré riešenia. Prípravu verejnej súťaže na nový mýtny systém akcelerujeme v maximálnej možnej miere," vedúca oddelenia masmediálnej komunikácie NDS Eva Žgravčáková.

Štúdia uskutočniteľnosti by mala byť následne schválená Útvarom hodnoty za peniaze, ktorého vyjadrenie sa zapracuje do štúdie a súťažných podkladov pre verejnú súťaž. Podklady by mal schváliť aj Úrad pre verejné obstarávanie. Jeho hodnotenie by sa tiež malo zapracovať do súťažných podkladov. Nakoniec musia podklady prejsť schválením v rámci NDS a Ministerstva dopravy a výstavby SR. Po týchto krokoch sú diaľničiari pripravení vyhlásiť mýtny tender.

NDS vo februári avizovala, že súťaž na komplexnú službu spoplatnenia cestnej infraštruktúry plánuje vyhlásiť v máji tohto roka. Obsahuje službu poskytovania elektronického výberu mýta, poskytovanie výberu úhrad a evidencie elektronickej diaľničnej známky, realizáciu platieb palivovými kartami aj výkon kontroly dodržiavania povinností platiteľov mýta a diaľničnej známky.

Súčasná zmluva so spoločnosťou SkyToll sa končí v roku 2022. Zistenia zo správy Najvyššieho kontrolného úradu rozprúdili diskusiu o výhodnosti súčasnej zmluvy a o možnostiach fungovania mýtneho systému v ďalších rokoch.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 44 minútami

Novelu zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorá upravuje oblasť potratov, označila predkladateľka Anna Záborská za praktickú pomoc ženám.Poslanci diskusiu o novele dnes ukončili, hlasovať sa o nej bude v utorok 14. 7. o 17.00 h.

pred 2 hodinami

Na hraničných priechodoch SR sa dnes od 15.00 uskutoční 24-hodinová policajno-bezpečnostná akcia. Polícia bude monitorovať dodržiavanie opatrení Úradu verejného zdravotníctva a informovať cestujúcich o povinnostiach po návrate. Zámerom je tiež zistiť aktuálny pohyb osôb a motorových vozidiel na hraniciach.

NA HRANIČNÝCH PRIECHODOCH BUDE POLICAJNO-BEZPEČNOSTNÁ AKCIA Konať sa bude od piatku 10. júla od 15:00 do soboty 11....

Uverejnil používateľ Ministerstvo vnútra SR Piatok 10. júla 2020
pred 3 hodinami

Vo štvrtok na Slovensku pribudlo 19 prípadov nákazy novým koronavírusom. Otestovali 2172 ľudí. Deväť prípadov je z Banskobystrického kraja. Dvaja pozitívni pribudli v Bratislavskom, Prešovskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji. V Košickom a Nitrianskom kraji evidujú po jednom prípade.