Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. jún 2020, 12:21

Mimoparlamentné PS kritizuje Matovičovu vládu za kultúru „našich ľudí“

Súčasná vláda podľa strany pokračuje v obsadzovaní postov politickými nominantmi či „dvojakým metrom“ v kauze okolo diplomovej práce predsedu Národnej rady Borisa Kollára.

"Obsadzovanie postov prednostov okresných úradov členmi hnutia OĽaNO, pochybný výber riaditeľa Všeobecnej zdravotnej poisťovne, nominácia rodinného príslušníka na riaditeľa Slovenskej informačnej služby či škandalózna nominácia poslankyne Petry Krištúfkovej na post splnomocnenkyne vlády ukázala, že spôsob dosadzovania vlastných ľudí do štátnej správy sa nezmenil," uviedol za PS Branislav Vančo.

"Premiér akoby nevládol, iba oznamoval rozhodnutia nikým nevolených orgánov. V právnom štáte však nestačí, ak má premiér dobrý úmysel, keď nemá oporu v práve. Takto sa riadi Palermo, nie právny štát," povedala predsedníčka PS Irena Bihariová. Vládu však pochválila za to, že sa jej s pomocou disciplinovaných občanov a občianskych iniciatív podarilo udržať pandémiu nového koronavírusu pod kontrolou.

Za nezvládnutú PS považuje pomoc podnikateľom zasiahnutým koronakrízou. Podpora sa podľa nich nedostala ani niektorým zraniteľným skupinám obyvateľstva, ako sú napríklad slobodné matky, samoživiteľky. Konštatuje, že vláda by mala mať pre zraniteľné nízkopríjmové skupiny obyvateľstva plán.

Vládna koalícia podľa PS zneužila niekoľkokrát skrátené legislatívne konanie vo veciach, v ktorých to nebolo potrebné.

"Pre mnohých voličov predstavovali tieto voľby poslednú šancu na toľko sľubovanú zmenu. Preto chceme v dobrom a konštruktívne apelovať na vládu, aby si uvedomila, že disponuje tým najcennejším artiklom, ktorým ju občania vybavili, dôverou, že oni budú tentokrát iní,“ dodala Biháriová.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 43 minútami

Novelu zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorá upravuje oblasť potratov, označila predkladateľka Anna Záborská za praktickú pomoc ženám.Poslanci diskusiu o novele dnes ukončili, hlasovať sa o nej bude v utorok 14. 7. o 17.00 h.

pred 2 hodinami

Na hraničných priechodoch SR sa dnes od 15.00 uskutoční 24-hodinová policajno-bezpečnostná akcia. Polícia bude monitorovať dodržiavanie opatrení Úradu verejného zdravotníctva a informovať cestujúcich o povinnostiach po návrate. Zámerom je tiež zistiť aktuálny pohyb osôb a motorových vozidiel na hraniciach.

NA HRANIČNÝCH PRIECHODOCH BUDE POLICAJNO-BEZPEČNOSTNÁ AKCIA Konať sa bude od piatku 10. júla od 15:00 do soboty 11....

Uverejnil používateľ Ministerstvo vnútra SR Piatok 10. júla 2020
pred 3 hodinami

Vo štvrtok na Slovensku pribudlo 19 prípadov nákazy novým koronavírusom. Otestovali 2172 ľudí. Deväť prípadov je z Banskobystrického kraja. Dvaja pozitívni pribudli v Bratislavskom, Prešovskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji. V Košickom a Nitrianskom kraji evidujú po jednom prípade.