Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. jún 2020, 11:53

Nemecko bude vyvíjať tlak na OSN, aby schválila rezolúciu o pandémii

Nemecko chce na to využiť mesačné obdobie, keď bude mať v rukách rotujúce predsedníctvo v Bezpečnostnej rade OSN.

Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas. Posťažoval sa, že vrcholný orgán OSN zatiaľ nedokázal dospieť k dohode o reakcii na celosvetovú krízu, čo označil za "dôkaz neschopnosti". "Neprichádza do úvahy, aby Bezpečnostná rada ďalej mlčala, keď celý svet rieši takúto pandémiu," povedal minister Maas.

Nemecko preberie predsednícku stoličku v Bezpečnostnej rade OSN v stredu 1. júla na mesiac. Pokusy Bezpečnostnej rady schváliť rezolúciu o pandémii brzdí spor medzi Spojenými štátmi a Čínou týkajúci sa úlohy Svetovej zdravotníckej organizácie.

Prezident USA Donald Trump obviňuje WHO z konania v prospech Číny a nechce, aby o organizácii bola v rezolúcii nejaká zmienka. "Toto je ďalší príklad, že Bezpečnostná rada je už na hranici neschopnosti konať," povedal šéf nemeckej diplomacie.

"Pri veľkých súčasných krízach, ako je Sýria alebo koronavírus, Bezpečnostná rada už nespĺňa požiadavky, ktoré na ňu treba klásť. Neustále samu seba blokuje - niekedy to robí jedna strana, inokedy druhá," dodal Maas.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 minútami

Novelu zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorá upravuje oblasť potratov, označila predkladateľka Anna Záborská za praktickú pomoc ženám.Poslanci diskusiu o novele dnes ukončili, hlasovať sa o nej bude v utorok 14. 7. o 17.00 h.

pred hodinou

Na hraničných priechodoch SR sa dnes od 15.00 uskutoční 24-hodinová policajno-bezpečnostná akcia. Polícia bude monitorovať dodržiavanie opatrení Úradu verejného zdravotníctva a informovať cestujúcich o povinnostiach po návrate. Zámerom je tiež zistiť aktuálny pohyb osôb a motorových vozidiel na hraniciach.

NA HRANIČNÝCH PRIECHODOCH BUDE POLICAJNO-BEZPEČNOSTNÁ AKCIA Konať sa bude od piatku 10. júla od 15:00 do soboty 11....

Uverejnil používateľ Ministerstvo vnútra SR Piatok 10. júla 2020
pred 2 hodinami

Vo štvrtok na Slovensku pribudlo 19 prípadov nákazy novým koronavírusom. Otestovali 2172 ľudí. Deväť prípadov je z Banskobystrického kraja. Dvaja pozitívni pribudli v Bratislavskom, Prešovskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji. V Košickom a Nitrianskom kraji evidujú po jednom prípade.