Bratislavu a Malacky čakajú protesty

Počas soboty 12. septembra sa v Bratislave a Malackách uskutočnia verejné zhromaždenia. Polícia preto prijíma viacero opatrení. V súvislosti s plánovanými protestmi môže dôjsť aj k obmedzeniam cestnej premávky.

Prvé zhromaždenie bude od 14.00 do 19.00 h. na Námestí SNP v Bratislave. Účastníci sa stretnú na Námestí Francza Liszta (predstaničnom námestí). Zhromaždenie sa z miesta stretnutia bude presúvať cez Šancovú ulicu, Štefánikovu ulicu, Hodžovo námestie, Suché Mýto, Hurbanovo námestie na Námestie SNP, informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff. Ďalším podujatím bude Demonštrácia za toleranciu, ktorá sa uskutoční od 14.00 do 17.00 h. na Kamennom námestí, Hviezdoslavovom námestí, Hlavnom námestí a Námestí slobody. "Účastníci zhromaždenia sa budú v čase od 14.30 h presúvať cez Hviezdoslavovo námestie, Rybné námestie, po Panskej, Ventúrskej, Sedlárskej ulici cez Hlavné námestie, Kostolnú ulicu, Primaciálne námestie, Uršulínsku ulicu, Laurinskú ulicu, bránu, Gorkého, Kamenné námestie, Špitálsku, Mariánsku, Obchodnú, Kollárovo námestie a Námestie slobody," priblížil Szeiff. Tretie verejné zhromaždenie s témou proti islamizácii Európy a imperializmu USA bude v Malackách od 17.00 do 20.00 h. "Účastníci zhromaždenia, ktorí sa stretnú pri soche M. R. Štefánika na Kláštornej ulici, sa budú presúvať cez Mierové námestie na Kláštorné námestie, na Družstevnú ulicu," dodal Szeiff.

Polícia vyzýva občanov, ktorí sa plánujú zúčastniť uvedených zhromaždení, aby nenarúšali verejný poriadok a neporušovali svoje povinnosti vyplývajúce zo všeobecne záväzných právnych predpisov. "Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave vyčlenilo do bezpečnostných opatrení dostatočný počet policajtov a prostriedkov, za pomoci ktorých budú dohliadať na zabezpečenie verejného poriadku, ochranu života, zdravia a majetku občanov," dodal Szeiff.

TASR

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo