Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. jún 2020, 17:02

EÚ prispeje na boj s koronavírusom ďalšími 4,9 miliardami eur

Európska únia prisľúbila v sobotu na začiatok virtuálneho darcovského summitu, ktorého cieľom je získanie financií na vývoj vakcín proti novému druhu koronavírusu SARS-CoV-2, ďalších 4,9 miliardy eur. Tie majú byť použité na podporu najviac zasiahnutých krajín, uviedla predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová, píše agentúra DPA.

Každý človek na svete musí mať prístup k testom, lekárskej starostlivosti a očkovacej látke - je jedno kde žije, odkiaľ pochádza či ako vyzerá, uviedla šéfka EK.

EK, ktorá je spoluorganizátorom spomenutej akcie, spresnila, že ide o súčasť celosvetovej kampane "Globálny cieľ: zjednotiť sa pre našu budúcnosť".

Počas virtuálnej darcovskej konferencie vystúpili s prejavmi okrem vedcov aj viacerí významní politici, ako napríklad nemecká kancelárka Angela Merkelová či francúzsky premiér Emmanuel Macron.

Merkelová oznámila, že Nemecko chce na boj s pandémiou ochorenia COVID-19 vyčleniť ďalších 383 miliónov eur. "Som pevne presvedčená, že očkovacie látke, testy a lieky musia byť prístupné a cenovo dostupné na celom svete. K tomuto cieľu musíme spoločne smerovať," vyzvala Merkelová.

Inzercia

Dnes treba vedieť