Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. september 2015

Sýria obviňuje Európu z odchodu utečencov z krajiny

Sýrsky minister informácií Umrán Zuabí sa nechal počuť, že Európa by mala niesť plnú zodpovednosť za prúd sýrskych utečencov plynúci na starý kontinent. V zriedkavom komentári z Damasku uviedol, že utečenci unikajú prevažne z oblastí obsadených súpermi vlády prezidenta Bašára Asada vrátane Islamské...

Sýrsky minister informácií Umrán Zuabí sa nechal počuť, že Európa by mala niesť plnú zodpovednosť za prúd sýrskych utečencov plynúci na starý kontinent.

V zriedkavom komentári z Damasku uviedol, že utečenci unikajú prevažne z oblastí obsadených súpermi vlády prezidenta Bašára Asada vrátane Islamského štátu.

Zuabí, ktorého vo štvrtok citovali sýrske štátne médiá, povedal, že európske krajiny "poslali teroristov" do Sýrie a uvalili na sýrsky národ ekonomické sankcie. Musia preto prevziať zodpovednosť za svoju protisýrsku politiku. Informovala o tom agentúra AP.

Európske krajiny ostro kritizujú Asadovu vládu. Tisíce bojovníkov z celého sveta vrátane Európy prišli do Sýrie bojovať v extrémistických skupinách, ako je Islamský štát, proti vládnym silám.

Zuabí povedal, že "ktorýkoľvek Sýrčan v cudzine sa môže vrátiť do vlasti, kedykoľvek bude chcieť".

TASR

Inzercia

Odporúčame

Pápež sa stretne s Obamom, Putinom a generálnym tajomníkom OSN

Pápež sa stretne s Obamom, Putinom a generálnym tajomníkom OSN

Pápež František sa počas návštevy USA, ktorá sa uskutoční na konci septembra, stretne s americkým a ruským prezidentom, ako aj s generálnym tajomníkom OSN. Americký prezident Barack Obama a prvá dáma Michelle Obamová budú viesť uvítací výbor, ktorý privíta pápeža Františka, keď pricestuje na konci m...