Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. september 2015

Skupina Islamský štát odsúdila moslimských migrantov smerujúcich do Európy

Extrémistická organizácia Islamský štát (IS) odsúdila moslimských migrantov smerujúcich do Európy, ktorí podľa nej vystavujú vlastné deti skazenej západnej civilizácii. Informovala o tom agentúra Reuters. "Žiaľ, niektorí Sýrčania a Líbyjčania sú ochotní riskovať životy a duše svojich detí, z ktorých...

Extrémistická organizácia Islamský štát (IS) odsúdila moslimských migrantov smerujúcich do Európy, ktorí podľa nej vystavujú vlastné deti skazenej západnej civilizácii. Informovala o tom agentúra Reuters.

"Žiaľ, niektorí Sýrčania a Líbyjčania sú ochotní riskovať životy a duše svojich detí, z ktorých mnohé obetujú počas nebezpečnej cesty do krajín dobyvačných križiakov, v ktorých platia zákony ateizmu a nemravnosti," napísal časopis IS s názvom Dábik.

Z vojnou zmietaných oblastí Blízkeho východu utiekli tento rok do Európy státisíce ľudí. Väčšinu utečencov tvoria podľa Reuters Sýrčania, Iračania a Líbyjčania, teda občania krajín, v ktorých pôsobí Islamský štát.

Nezriedka ide o obyvateľov území, ktoré sa dostali pod kontrolu brutálnych islamistov z IS. Odhaduje sa, že v oblastiach Sýrie a Iraku obsadených Islamským štátom žije okolo desať miliónov ľudí.

Časopis Dábik zdôraznil, že tí, čo opúšťajú islamské štáty a odchádzajú do krajín neveriacich, páchajú "veľký a nebezpečný hriech" a vydávajú sa na cestu smerujúcu k opusteniu moslimskej viery.

Migranti svojím počítaním "otvárajú dvere k tomu, aby ich deti a vnuci opustili islam v prospech kresťanstva, ateizmu alebo liberalizmu", píše sa v časopise IS. Utečenci podľa článku zabudnú v cudzom prostredí arabčinu ako jazyk Koránu, čo im sťaží cestu k prípadnému budúcemu návratu k viere.
 

TASR

Inzercia

Odporúčame

Pápež sa stretne s Obamom, Putinom a generálnym tajomníkom OSN

Pápež sa stretne s Obamom, Putinom a generálnym tajomníkom OSN

Pápež František sa počas návštevy USA, ktorá sa uskutoční na konci septembra, stretne s americkým a ruským prezidentom, ako aj s generálnym tajomníkom OSN. Americký prezident Barack Obama a prvá dáma Michelle Obamová budú viesť uvítací výbor, ktorý privíta pápeža Františka, keď pricestuje na konci m...

Internet na Slovensku využíva 72 percent populácie

Internet na Slovensku využíva 72 percent populácie

Na Slovensku využíva internet 72 percent populácie. V priebehu posledných troch rokov to predstavuje nárast o takmer desať percentuálnych bodov. Vyplýva to z omnibusového prieskumu spoločnosti GfK z prvej polovice tohto roka, ktorý robila na vzorke tritisíc respondentov. Najviac podľa prieskumu vyu...

Nigérijská armáda zničila tábory militantov z Boko Haramu

Nigérijská armáda zničila tábory militantov z Boko Haramu

Nigérijská armáda ohlásila zničenie všetkých známych táborov extrémistickej organizácie Boko Haram na severovýchode krajiny, informovala dnes agentúra DPA. Po týždňoch pozemných a vzdušných operácií "všetky teroristické tábory boli úplne vyhladené", ako uviedol vo vyhlásení vydanom v noci nadnes hov...