Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. jún 2020, 10:52

Skauti pomáhali počas pandémie naprieč celým Slovenskom

Skauti pomáhali počas pandémie naprieč celým Slovenskom

FOTO - skauting.sk

Slovenskí skauti počas pandémie nového koronavírusu pomohli v rámci projektu Skautskej služby ľuďom z celého Slovenska.

Viac ako štyri stovky dobrovoľníkov počas troch mesiacov ušili a rozdali takmer 30-tisíc rúšok. Tiež poskytli vyše 4400 obedov pre seniorov a 160 porcií jedla ľuďom bez domova v spolupráci s občianskym združením Vagus. TASR o tom informovala tajomníčka rady pre rozvoj Slovenského skautingu Elena Michalčíková.

Ako ďalej priblížila, dobrovoľníci sa zapojili aj do aktivity Hodinka pre seniora, v rámci ktorej venovali svoj čas telefonátu so seniormi. V Bratislave a okolí rozdali 6000 kusov informačných novín. "Skauti nezištne pomáhali počas najťažších dní aj mimo Skautskej služby, za čo sme vďační každému jednému z nich," komentovala.

Vzhľadom na uvoľňujúce sa opatrenia a možnosť organizovania táborov skauti v týchto dňoch presmerovali svoje dobrovoľnícke aktivity na prípravu letného programu pre deti. "Môžeme sa teda naplno venovať nášmu základnému poslaniu – výchove a práci s deťmi a mládežou," povedal riaditeľ Ústredia Slovenského skautingu Juraj Lizák.

Skauti si podľa jeho slov počas karanténnych dní organizovali aj online stretnutia, deti a mladí si mohli tiež zábavnou formou plniť výzvy súvisiace s karanténou. Lizák poukázal na to, že tohtoročné letné tábory sa budú organizovať za prísnejších opatrení. "Ani tohtoročné sťažené podmienky niektorých našich členov od organizovania táborov neodradili. Nevyhnutnou súčasťou však tento rok nepochybne budú preventívne meranie teploty a zvýšená spotreba dezinfekčných prostriedkov," doplnil.

Slovenskí skauti sa preto obracajú na ľudí a firmy s prosbou o podporu. "Naši vedúci môžu organizovať aj ďalšie aktivity, napríklad výpravy či stretnutia, čo nebýva zvykom. Chceme tak vynahradiť deťom obdobie v karanténe," dodal.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou
pred hodinou

Budúcoročná Tour de France odštartuje v prístavnom meste Breste na západe krajiny. Bretónsko bude hostiť úvodné štyri etapy podujatia. Úvodné etapy budúceho ročníka Tour sa mali pôvodne uskutočniť v Dánsku, to však privíta štart slávneho podujatia až v roku 2022. (TASR)
 

pred 3 hodinami

V tieto dni sa v Bratislave robí rekonštrukcia električkovej trate do Karlovej Vsi. Na spoji X33 pomáha aj trolejbusár Tomáš Komrska, ktorý zanechal podnikanie a svoje povolanie našiel v šoférovaní vozov MHD. V rozhovore hovorí, prečo keď si sadol za volant, začali na trolejovom vedení visieť „vianočné gule myšlienok“, z ktorých tvorí Zápisky z trolejbusu.