Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. september 2015

Maďarsko: Kameramanka súkromnej televízie kopala do migrantov, vyhodili ju

Kameramanku súkromnej maďarskej televízie N1TV prepustili v utorok večer po tom, ako na verejnosť prenikli zábery, na ktorých kope do migrantov a podráža im nohy. Informovala o tom dnes agentúra Reuters. Viaceré videá zachytávajú ženu, ako kope do dievčaťa a následne podráža nohu mužovi nesúcemu v ...

Kameramanku súkromnej maďarskej televízie N1TV prepustili v utorok večer po tom, ako na verejnosť prenikli zábery, na ktorých kope do migrantov a podráža im nohy. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

Viaceré videá zachytávajú ženu, ako kope do dievčaťa a následne podráža nohu mužovi nesúcemu v náručí malé dieťa. K incidentu došlo počas toho, ako skupina utečencov prerazila policajný kordón pri juhomaďarskej obci Röszke ležiacej v bezprostrednej blízkosti hranice so Srbskom. Televízia meno prepustenej kameramanky neuviedla, podľa stránky 444.hu však ide o Petru Lászlóovú.

"Zamestnankyňa N1TV dnes preukázala neakceptovateľné správanie pri prijímacom tábore v Röszke," uviedla vo vyhlásení N1TV, známa tiež ako televízia Nemzeti. Dodala, že kameramanke s okamžitou platnosťou vypovedala pracovnú zmluvu.

"Verím, že sme spravili, čo sme v tejto situácii museli spraviť. Nerozumieme, ako sa to mohlo stať, je to šokujúce a neakceptovateľné," uviedol šéfredaktor stanice Szabolcs Kisberk. Samotná Lászlóová sa k prípadu doposiaľ nevyjadrila.

Maďarsko zastáva voči utečencom prekračujúcim jeho hranice v snahe dostať sa predovšetkým do Nemecka pomerne tvrdý postoj. Jeho vláda migrantov vykresľuje ako hrozbu pre európsku prosperitu a kresťanské hodnoty, napísala agentúra Reuters.

Televízia N1TV sa podľa vlastných slov zaoberá "národnými témami". Raz týždenne vysiela diskusnú reláciu s Gáborom Vonom, predsedom maďarskej ultrapravicovej strany Jobbik.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Každá šiesta Slovenka užila tabletku "deň po"

Každá šiesta Slovenka užila tabletku "deň po"

Prieskum ukázal, že Slovenky najviac používajú antikoncepčné tabletky, kondómy a prerušovaný styk. Každá šiesta žena aspoň raz v živote použila núdzovú tabletku.   33602814_7750651a44_z.jpg Ilustračná foto: Flickr.com   Každá šiesta žena aspoň raz v živote užila núdzov...

Pentu by mala prešetriť Európska komisia, žiadajú lekárski odborári

Pentu by mala prešetriť Európska komisia, žiadajú lekárski odborári

Zdravotnícke zariadenia, ktoré majú blízko k poisťovni Dôvera, to majú ľahšie, tvrdia lekári. Spoločnosť Penta vlastní priveľa firiem v zdravotníctve, ktoré si navzájom môžu pomáhať na úkor iných poskytovateľov služieb, myslí si šéf Lekárskeho odborového združenie Peter Visolajský. Napríklad, ak spo...

Do Českej republiky vošiel predvoj amerického vojenského konvoja

Do Českej republiky vošiel predvoj amerického vojenského konvoja

Hranice Českej republiky (ČR) prekročil dnes dopoludnia predvoj amerického vojenského konvoja. Konvoj sa v najbližších dňoch bude presúvať cez Českú republiku do Maďarska na cvičenie Brave Warrior, informoval spravodajský server Novinky.cz. Dve desiatky vozidiel sa presunú z Rozvadova cez Prahu do ...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.