Pomstila sa za sexuálne otroctvo, zabila veliteľa ISIS

Bývalá sexuálna otrokyňa zabila cez víkend jedného z popredných veliteľov Islamského štátu. Ten ju pred tromi mesiacmi vydal ako otrokyňu bojovníkom, ktorí boli pod jeho velením. O pomste jezídskej ženy informovala iracká TV stanica Alsumaria News.

Mladá jezídka stráži so samopalom svoju rodinu pred ISIS (Ilustračné foto - wikimedia.org)

Hovorca Kurdskej demokratickej strany Saeed Mamouzini povedal, že veliteľ ISIS Abu Anas bol zabitý v sobotu pri Mósule. Ako presne žena vojaka zavraždila a čo sa s ňou následne stalo, nie je známe.

K téme:
Bývalá modelka išla bojovať proti ISIS: Videla som hrozné veci

Zdieľať

Správa o smrti popredného vojaka ISIS sa objavila len pár dní po tom, čo militanti presunuli skupinu sexuálnych otrokýň do Mósulu, a to na priamy rozkaz lídra ISIS Abu Bakr al-Baghdádiho. V Mósule už dávnejšie zriadili niekoľko miest, kde predávajú zajatkyne. 

Denník Jerusalem Post pripomína, že nejde o prvý prípad odporu ženských obetí islamistov. V lete popravili militanti desiatky žien, pretože odmietli mať s nimi sex.

Okrem toho, proti ISIS bojujú ženy aj otvorene. Ženské oddiely možno nájsť aj v kurdských bojových jednotkách, či už v Sýrii alebo Iraku. Nedávno sa ku kurdskej armáde Peshmerga pripojila skupina 400 jezídiek. "Vieme, že to bude pre nás ťažké. Môžu nás zabiť alebo nám rôznym spôsobom ublížiť. Ale vytrváme a budeme čeliť týmto hrozbám, aby sme chránili Kurdov a Kurdistan," povedali vojačky na videu. 

Masívny útok Islamského štátu na mesto Sindžar z minulého týždňa vyhnal do úkrytov tisícky jezídskych rodín. Počas útoku zajal ISIS osemtisíc jezídov, v rukách džihádistov je v súčasnosti skoro šesťtisíc z nich. 

-rp-

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo