Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. september 2015

Pomstila sa za sexuálne otroctvo, zabila veliteľa ISIS

Bývalá sexuálna otrokyňa zabila cez víkend jedného z popredných veliteľov Islamského štátu. Ten ju pred tromi mesiacmi vydal ako otrokyňu bojovníkom, ktorí boli pod jeho velením. O pomste jezídskej ženy informovala iracká TV stanica Alsumaria News. jezdika.jpg Mladá ...

Pomstila sa za sexuálne otroctvo, zabila veliteľa ISIS

Bývalá sexuálna otrokyňa zabila cez víkend jedného z popredných veliteľov Islamského štátu. Ten ju pred tromi mesiacmi vydal ako otrokyňu bojovníkom, ktorí boli pod jeho velením. O pomste jezídskej ženy informovala iracká TV stanica Alsumaria News.

Mladá jezídka stráži so samopalom svoju rodinu pred ISIS (Ilustračné foto - wikimedia.org)

Hovorca Kurdskej demokratickej strany Saeed Mamouzini povedal, že veliteľ ISIS Abu Anas bol zabitý v sobotu pri Mósule. Ako presne žena vojaka zavraždila a čo sa s ňou následne stalo, nie je známe.

K téme:
Bývalá modelka išla bojovať proti ISIS: Videla som hrozné veci

Zdieľať

Správa o smrti popredného vojaka ISIS sa objavila len pár dní po tom, čo militanti presunuli skupinu sexuálnych otrokýň do Mósulu, a to na priamy rozkaz lídra ISIS Abu Bakr al-Baghdádiho. V Mósule už dávnejšie zriadili niekoľko miest, kde predávajú zajatkyne. 

Inzercia

Denník Jerusalem Post pripomína, že nejde o prvý prípad odporu ženských obetí islamistov. V lete popravili militanti desiatky žien, pretože odmietli mať s nimi sex.

Okrem toho, proti ISIS bojujú ženy aj otvorene. Ženské oddiely možno nájsť aj v kurdských bojových jednotkách, či už v Sýrii alebo Iraku. Nedávno sa ku kurdskej armáde Peshmerga pripojila skupina 400 jezídiek. "Vieme, že to bude pre nás ťažké. Môžu nás zabiť alebo nám rôznym spôsobom ublížiť. Ale vytrváme a budeme čeliť týmto hrozbám, aby sme chránili Kurdov a Kurdistan," povedali vojačky na videu. 

Masívny útok Islamského štátu na mesto Sindžar z minulého týždňa vyhnal do úkrytov tisícky jezídskych rodín. Počas útoku zajal ISIS osemtisíc jezídov, v rukách džihádistov je v súčasnosti skoro šesťtisíc z nich. 

-rp-

Odporúčame

Židia a naša historická zodpovednosť voči utečencom

Židia a naša historická zodpovednosť voči utečencom

Slovensko nesmie byť len objektom dejín, zaväzuje nás k tomu naša vlastná minulosť. Historická lekcia je aktuálna aj zoči-voči utečeneckej kríze. svik_foto_txt.jpg Pamätník obetiam holocaustu v Budapešti. Pred pár dňami si Slovensko pripomenulo výročie vypuknutia SNP...

Nemecká strana AfD chce obnoviť kontroly na hraniciach

Nemecká strana AfD chce obnoviť kontroly na hraniciach

Opozičná strana Alternatíva pre Nemecko vyzvala nemeckú vládu, aby zatvorila hranice pre tých žiadateľov o azyl, ktorí do Nemecka prichádzajú z bezpečných tretích krajín. Zároveň požaduje opätovné zavedenie hraničných kontrol. Pravicová strana Alternatíva pre Nemecko zverejnila v pondelok programové...

Zatkli predsedu parlamentu nelegálnej Doneckej ľudovej republiky

Zatkli predsedu parlamentu nelegálnej Doneckej ľudovej republiky

Bezpečnostné sily proruských separatistov zatkli v piatok jedného zo zakladateľov medzinárodne neuznanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) Andreja Purgina. Predsedu tamojšieho parlamentu v rovnaký deň odvolali z funkcie. Zdroj z prostredia bezpečnostných síl proruských separatistov pre agentúru Reute...