Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. september 2015

Nemecká strana AfD chce obnoviť kontroly na hraniciach

Opozičná strana Alternatíva pre Nemecko vyzvala nemeckú vládu, aby zatvorila hranice pre tých žiadateľov o azyl, ktorí do Nemecka prichádzajú z bezpečných tretích krajín. Zároveň požaduje opätovné zavedenie hraničných kontrol. Pravicová strana Alternatíva pre Nemecko zverejnila v pondelok programové...

Opozičná strana Alternatíva pre Nemecko vyzvala nemeckú vládu, aby zatvorila hranice pre tých žiadateľov o azyl, ktorí do Nemecka prichádzajú z bezpečných tretích krajín. Zároveň požaduje opätovné zavedenie hraničných kontrol.

Pravicová strana Alternatíva pre Nemecko zverejnila v pondelok programové vyhlásenie, požadujúce "zrušenie práva požiadať v Nemecku o azyl". Navrhuje, aby boli uchádzači o azyl povinní podávať žiadosti na nemeckých veľvyslanectvách vo svojich domovských krajinách alebo v inštitúciách EÚ či OSN. Ak to v dôsledku vojny alebo iných okolností nie je možné, mali by podľa AfD žiadatelia o azyl navštíviť nemecké veľvyslanectvo v susednej krajine.

Akékoľvek pokusy požiadať o azyl na nemeckých hraniciach by mali byť odmietnuté a žiadateľom by mal byť odopretý vstup na nemeckú pôdu, uvádza sa vo vyhlásení AfD.
Vláda kancelárky Angely Merkelovej utečencov víta a občanom Sýrie umožňuje požiadať o azyl bez ohľadu na to, kde prekročili hranice Európskej únie. Napriek tomu, že mnohí Nemci sa k otázke prijímania utečencov stavajú kladne, vyskytlo sa aj niekoľko prípadov útokov na utečenecké centrá.

Z prieskumu verejnej mienky vyplýva, že polovicu Nemcov znepokojuje skutočnosť, že prudko rastúci počet žiadateľov o azyl ochromuje úrady aj verejnosť.
AfD vznikla len začiatkom roku 2013 ako platforma odporcov záchranných balíkov pre ekonomicky slabé krajiny eurozóny. Voličov nespokojných s tradičnými stranami oslovuje aj prísľubmi boja proti kriminalite a neobmedzenej imigrácii.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Každá šiesta Slovenka užila tabletku "deň po"

Každá šiesta Slovenka užila tabletku "deň po"

Prieskum ukázal, že Slovenky najviac používajú antikoncepčné tabletky, kondómy a prerušovaný styk. Každá šiesta žena aspoň raz v živote použila núdzovú tabletku.   33602814_7750651a44_z.jpg Ilustračná foto: Flickr.com   Každá šiesta žena aspoň raz v živote užila núdzov...

Zatkli predsedu parlamentu nelegálnej Doneckej ľudovej republiky

Zatkli predsedu parlamentu nelegálnej Doneckej ľudovej republiky

Bezpečnostné sily proruských separatistov zatkli v piatok jedného zo zakladateľov medzinárodne neuznanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) Andreja Purgina. Predsedu tamojšieho parlamentu v rovnaký deň odvolali z funkcie. Zdroj z prostredia bezpečnostných síl proruských separatistov pre agentúru Reute...

Premiéri Slovenska, Česka a Rakúska sa rozchádzajú pri kvótach

Premiéri Slovenska, Česka a Rakúska sa rozchádzajú pri kvótach

Ani pondelkové rokovanie premiérov Slovenska Roberta Fica, ČR Bohuslava Sobotku a Rakúska Wernera Faymanna v Bratislave neprinieslo prelom v rozdielnych názoroch na tému povinných kvót. Pokiaľ krajiny Vyšehradskej štvorky ich odmietajú, Rakúsko proti nim nenamieta. "Sú iracionálne," vyhlásil po stre...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.