Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. jún 2020, 20:26
Guardian o náhradnom materstve na Ukrajine

Zdravotné sestry držia bábätká, ktoré sa narodili ukrajinským náhradným matkám pred stretnutím s ich zahraničnými rodičmi v kyjevskom hoteli. Foto: TASR/AP

Oľga má 26 rokov a tento mesiac by mala porodiť dvojičky, ktoré nosí pod srdcom pre čínsky pár. Za 17-tisíc dolárov, ktoré za porodenie bábätiek dostane, si chce otvoriť kaviareň alebo kvetinárstvo. Bojí sa však, že čínski rodičia nestihnú prísť do Kyjeva pred pôrodom. Biznisu s náhradným materstvom na Ukrajine sa venuje denník Guardian.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 57 minútami
pred hodinou

Budúcoročná Tour de France odštartuje v prístavnom meste Breste na západe krajiny. Bretónsko bude hostiť úvodné štyri etapy podujatia. Úvodné etapy budúceho ročníka Tour sa mali pôvodne uskutočniť v Dánsku, to však privíta štart slávneho podujatia až v roku 2022. (TASR)
 

pred 3 hodinami

V tieto dni sa v Bratislave robí rekonštrukcia električkovej trate do Karlovej Vsi. Na spoji X33 pomáha aj trolejbusár Tomáš Komrska, ktorý zanechal podnikanie a svoje povolanie našiel v šoférovaní vozov MHD. V rozhovore hovorí, prečo keď si sadol za volant, začali na trolejovom vedení visieť „vianočné gule myšlienok“, z ktorých tvorí Zápisky z trolejbusu.