Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. september 2015

KDH bude riešiť obvinenie voči Hlinovi

Hlina má podporu KDH. Na stretnutí poslaneckého klubu sa chcú zaoberať jeho situáciou. "Trvám na tom, že Alojz Hlina používa netradičné formy protestu, ale poukazuje nimi na nesváry spoločnosti. Úžera je nehorázny spôsob a on chcel na toto poukázať," povedal predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Abr...

Hlina má podporu KDH. Na stretnutí poslaneckého klubu sa chcú zaoberať jeho situáciou.

"Trvám na tom, že Alojz Hlina používa netradičné formy protestu, ale poukazuje nimi na nesváry spoločnosti. Úžera je nehorázny spôsob a on chcel na toto poukázať," povedal predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Abrhan. Na margo policajného zákroku zopakoval, že Hlina nekládol aktívny odpor, preto ho policajti mohli predviesť aj bez donucovacích prostriedkov, "ktoré boli neprimerané a hrubé".

Hlinu sa zastal aj šéf KDH Ján Figeľ. "Stojím za Alojzom Hlinom a stojím si aj za tým, že na Slovensku sa rozmohla nevídaným spôsobom úžera, a tak aj exekúcie často proti starým ľuďom, ktorí si neuvedomujú nebezpečenstvo brania si takýchto pôžičiek," povedal Figeľ. Hlina podľa neho upozorňuje na tento problém iným, svojským štýlom, čo však neoprávňuje políciu demonštrovať svoju silu proti nemu alebo proti opozícii.

"Rešpektujem právomoci polície, ale občan a poslanec Hlina nekládol odpor. Celé konanie policajtov od povalenia na zem až po spútanie človeka bolo neprimerané a neprijateľné," zdôraznil. Podľa Figeľa išlo pri Hlinovom zadržaní o demonštráciu sily voči človeku, ktorý má iný názor.

Policajný prezident Tibor Gašpar konanie policajtov obhajuje. "Donucovacie prostriedky boli použité voči poslancovi NR SR nie z dôvodu podozrenia, že spáchal trestný čin, ale z dôvodu, že neuposlúchol výzvu policajta," povedal Gašpar. Polícia podľa jeho slov takto postupuje voči každému občanovi, pokiaľ sú na to splnené zákonom stanovené podmienky. "Je podstatné zdôrazniť, že právo politika na politický názor, postoj, nemôžu byť nadraďované alebo presadzované porušením práva na osobnú slobodu inej osoby. Aj poškodená pracovníčka je občianka tejto krajiny a má svoje ľudské práva a slobody a môže sa domáhať ich dodržiavania prostredníctvom polície," dodal Gašpar.

Hlina je obvinený z prečinu obmedzovania osobnej slobody v súbehu s prečinom neoprávneného zásahu do práva k domu, bytu alebo k nebytovému priestoru. Poslanca polícia zadržala a následne obvinila po tom, čo sa vo štvrtok snažil zamurovať vchod do pobočky nebankovej spoločnosti Pohotovosť na Obchodnej ulici v Bratislave.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Každá šiesta Slovenka užila tabletku "deň po"

Každá šiesta Slovenka užila tabletku "deň po"

Prieskum ukázal, že Slovenky najviac používajú antikoncepčné tabletky, kondómy a prerušovaný styk. Každá šiesta žena aspoň raz v živote použila núdzovú tabletku.   33602814_7750651a44_z.jpg Ilustračná foto: Flickr.com   Každá šiesta žena aspoň raz v živote užila núdzov...

Turecký premiér kritizuje Európu: Budujete si kresťanskú pevnosť

Turecký premiér kritizuje Európu: Budujete si kresťanskú pevnosť

Turecký premiér Ahmet Davutoglu skritizoval Európu za to, že prijíma "smiešne malú časť" utečencov. Európsky kontinent označil za "kresťanskú pevnosť". Predseda tureckej vlády v rozhovore pre nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung obvinil EÚ, že prenecháva problém utečencov na pleciach Tureck...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.