Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. september 2015

Po úmrtí 71 utečencov chceli tí istí prevádzači prepašovať ďalších 81 ľudí

Vyšetrovanie minulotýždňovej tragédie v Rakúsku, kde našli na diaľnici chladiarenské auto so 71 mŕtvymi utečencami, prinieslo zistenie, že tá istá skupina prevádzačov sa snažila o deň neskôr prepašovať do Rakúska ďalších 81 ľudí vo vozidle takmer totožného typu. Informoval o tom dnes šéf polície v ...

Vyšetrovanie minulotýždňovej tragédie v Rakúsku, kde našli na diaľnici chladiarenské auto so 71 mŕtvymi utečencami, prinieslo zistenie, že tá istá skupina prevádzačov sa snažila o deň neskôr prepašovať do Rakúska ďalších 81 ľudí vo vozidle takmer totožného typu.

Informoval o tom dnes šéf polície v spolkovej krajine Burgenland, na ktorej území bolo auto s mŕtvymi utečencami odstavené.

Desiatky ľudí zatvorených v nákladnom priestore ďalšieho vozidla prevádzačov sa nachádzali v ohrození života podobne ako obete predošlej tragédie, ktoré sa s najvyššou pravdepodobnosťou zadusili, citovala šéfa burgenlandskej polície Hansa Petera Doskozila agentúra APA. Na rozdiel od nich však dokázali počas jazdy vypáčiť dvere, na čo ich prevádzači nechali vystúpiť.

Podľa Doskozila sa tak stalo minulý štvrtok v obci Gols, ležiacej v rovnakom okrese ako Parndorf, kde v ten istý deň našli odstavené auto s mŕtvymi utečencami. Polícia sa o prípade dozvedela po tom, ako médiá zverejnili podobizne podozrivých.

Doskozil potvrdil dnes informácie, podľa ktorých sa mŕtvi utečenci nájdení na diaľnici A4 s najvyššou pravdepodobnosťou zadusili ešte na území Maďarska. V súvislosti s prípadom zadržali na základe európskych zatykačov vydaných rakúskou prokuratúrou šesť osôb.

Podľa informácií, ktoré odzneli na dnešnej tlačovej konferencii, bolo päť podozrivých zadržaných na území Maďarska, pričom sa medzi nimi nachádza taktiež vodič auta. Ďalšieho z údajných členov prevádzačskej skupiny zadržali v Bulharsku.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Rehoľníčky si pripomenuli 65. výročie pokusu o ich likvidáciu

Rehoľníčky si pripomenuli 65. výročie pokusu o ich likvidáciu

Rehoľné sestry a ďalší pamätníci si v sobotu v Bratislave zaspomínali na to, ako komunisti pred 65 rokmi (august 1950) násilne vyviezli rehoľné sestry z kláštorov. Pred 65 rokmi sa komunisti pokúsili zničiť mužské a ženské rehole. Foto - TASR/Štefan Puškáš Pietna spomienka pri príležitosti 65. výro...

Putin vyzval na vytvorenie medzinárodnej koalície proti extrémizmu

Putin vyzval na vytvorenie medzinárodnej koalície proti extrémizmu

Ruský prezident Vladimir Putin vyzval dnes na vytvorenie medzinárodnej koalície proti extrémizmu a povedal, že sa o tejto iniciatíve rozprával s americkým prezidentom Barackom Obamom. Putin oznámil novinárom popri Východnom ekonomickom fóre (EEF) v ruskom meste Vladivostok, že o takejto koalícii už ...