Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. jún 2020, 21:22

Súhrn udalostí v piatok 12. júna:

  • Slovensko považuje Maďarov nielen za susedov, ale aj za blízkych priateľov, povedal predseda vlády SR Igor Matovič.
  • Súčasná vláda by v budúcnosti mala realizovať aj výjazdy do regiónov, hovorí Veronika Remišová.
  • Okresný súd Bratislava I  zablokoval majetok odsúdeného Ladislava Bašternáka, ktorý bol sporne prevedený na jeho príbuzenstvo. 
  • Zdravotný stav piatich pacientov, ktorých hospitalizovali po štvrtkovom incidente v Spojenej škole vo Vrútkach, je stabilizovaný.
  • Predsedníčku Súdnej rady SR Lenku Praženkovú budú odvolávať 29. júna. 
  • Vo štvrtok na Slovensku pribudol jeden nový prípad nákazy novým koronavírusom.

Inzercia

Dnes treba vedieť

teraz

Ministri zahraničných vecí členských krajín Európskej únie sa v piatok zídu na mimoriadnom zasadnutí, aby posúdili situáciu v Bielorusku, v Libanone a vo východnom Stredomorí. Na mimoriadne zasadnutie Rady EÚ o kríze v Bielorusku vyzvali v utorok ministri zahraničných vecí Lotyšska, Estónska, Fínska a Poľska. Z Varšavy predtým prišiel aj apel na mimoriadny summit EÚ o Bielorusku. (TASR)

pred 19 minútami

V Litmanovej si počas uplynulého víkendu pripomenuli 30. výročie začiatku údajných zjavení Panny Márie. Ich pravosť je stále predmetom skúmania zo strany cirkvi. Prečítajte si archívny rozhovor s bývalým duchovným správcom pútnického miesta na hore Zvir Marcelom Pisiom, v ktorom hovorí aj o tom, že v Litmanovej sa zázraky nedejú na počkanie.

pred 53 minútami

V Bielorusku zatkli niekoľko organizátorov protestov. V stredu, po tretej noci násilného zasahovania polície voči demonštrantom protestujúcim proti prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi. Jeden z organizátorov protestov, obyvateľ hlavného mesta Minsk, si prenajal izbu na 17. poschodí výškového Hotela Belarus a odtiaľ koordinoval akcie. Bieloruské úrady oznámili, že v prvú noc protestov po voľbách zadržali po celej krajine okolo 3000 protestujúcich. (TASR)

pred 54 minútami

Lukáš Kyselica oficiálne končí vo funkcii štátneho tajomníka ministerstva vnútra. Návrh na jeho odvolanie schválila vláda. Kyselica sa rozhodol požiadať o uvoľnenie z funkcie štátneho tajomníka po zverejnení informácie, že počas volebnej kampane pred parlamentnými voľbami pôsobil vo Vojenskom spravodajstve. Po odchode z ministerstva sa plánuje vrátiť do Národnej rady ako poslanec. (TASR)