Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
31. august 2015

Z hnutia NOVA odchádza tretina členov v Banskobystrickom kraji. Idú do KDH

Tretina členskej základne hnutia NOVA z Banskobystrického kraja odchádza do KDH. Ide približne o 40 ľudí zo siedmich okresov kraja - Brezno, Detva, Žarnovica, Veľký Krtíš, Banská Bystrica, Lučenec a Poltár. Vyhlásil to dnes na tlačovej besede v Banskej Bystrici bývalý krajský predseda NOVA Pavol Ži...

Tretina členskej základne hnutia NOVA z Banskobystrického kraja odchádza do KDH.

Ide približne o 40 ľudí zo siedmich okresov kraja - Brezno, Detva, Žarnovica, Veľký Krtíš, Banská Bystrica, Lučenec a Poltár. Vyhlásil to dnes na tlačovej besede v Banskej Bystrici bývalý krajský predseda NOVA Pavol Žitňan, ktorý už minulý týždeň verejne oznámil, že prijíma ponuku pre vstup do tímu KDH Plus.

"Dôvodom odchodu sú kroky, ktoré sa udiali v poslednom období po ohlásení koalície OĽaNO-NOVA. Nestotožnili sa celkom s tým, ako to bolo komunikované na samom začiatku," reagoval Žitňan.

Milo ho prekvapila reakcia a záujem kolegov, bývalých okresných predsedov NOVA, spolupracovať s ním aj v rámci KDH, ktoré spoločne vnímajú ako "silné politické hnutie s 25-ročnou históriou a silným politickým programom". O vstup ku kresťanským demokratom požiadajú v najbližších dňoch. V Banskobystrickom kraji má hnutie NOVA okolo 130 členov.

"Tento prestup nie je výťahom do poslaneckých lavíc, ale je to prijatie ponuky ku každodennej práci. Neprejavil som záujem kandidovať v parlamentných voľbách a ani som takú ponuku nedostal. Ak by som ju aj dostal, veľmi by som si ju vážil, ale odmietol by som. Myslím si, že by to nebolo voči členskej základni a voličom KDH korektné," zdôraznil Žitňan s tým, že do KDH vstupuje s úmyslom odborne tvoriť program a posilniť regionálnu a komunálnu politiku.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Rehoľníčky si pripomenuli 65. výročie pokusu o ich likvidáciu

Rehoľníčky si pripomenuli 65. výročie pokusu o ich likvidáciu

Rehoľné sestry a ďalší pamätníci si v sobotu v Bratislave zaspomínali na to, ako komunisti pred 65 rokmi (august 1950) násilne vyviezli rehoľné sestry z kláštorov. Pred 65 rokmi sa komunisti pokúsili zničiť mužské a ženské rehole. Foto - TASR/Štefan Puškáš Pietna spomienka pri príležitosti 65. výro...

Petičné právo bude od septembra fungovať po novom

Petičné právo bude od septembra fungovať po novom

Jedno zo základných politických práv – petičné právo sa bude od utorka 1. septembra realizovať podľa zmenených pravidiel. Tie prináša novela zákona o petičnom práve, ktorá v tento deň vstúpi do účinnosti. Právnu normu schválili ešte v januári 126 hlasmi poslanci Národnej rady SR. Po novom budú musi...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.