Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. jún 2020, 07:25

Sme rodina aj Progresívne Slovensko si dnes volia predsedu

V prípade Sme rodina by malo hnutie na poste potvrdiť Borisa Kollára. V mimoparlamentnom PS zvedie súboj o kreslo šéfa strany bývalý predseda Michal Truban s Irenou Bihariovou.

Vládne hnutie Sme rodina si bude na sobotňajšom sneme v Bratislave voliť predsedu, prekvapenie sa neočakáva. Na poste majú potvrdiť Borisa Kollára.

"Nikto iný ani neuvažoval o kandidatúre za predsedu, takže žiadny protikandidát nie je a bude potvrdený Boris Kollár," povedal pre TASR podpredseda hnutia Peter Pčolinský.

Na sneme majú voliť aj generálneho manažéra, ôsmich členov predsedníctva, členov Ústrednej revíznej komisie a Rozhodcovskej komisie.

Snem má aj mimoparlamentné Progresívne Slovensko (PS). Hnutie si tiež bude voliť nového predsedu. Michal Truban odstúpil po prehratých parlamentných voľbách. O post sa uchádza opäť, hovorí, že ho o to žiadali členovia.

Jeho protikandidátkou je Irena Bihariová. Snem zvolí aj nových podpredsedov, členov predsedníctva a nastaví fungovanie PS do budúcnosti.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa verejne zastal nového ministra vnútra Géralda Darmanina, ktorého vyšetrujú pre podozrenie zo znásilnenia. Darmanin obvinenie odmieta a bráni sa tvrdením, že išlo o „konsenzuálny pohlavný styk“ iniciovaný údajnou obeťou znásilnenia. Ženu zažaloval za ohováranie.

pred 8 hodinami

Futbalisti FK Dubnica nad Váhom a FC Nitra remizovali v utorňajšom prvom stretnutí baráže o účasť vo Fortuna lige 0:0. Odveta je na programe v piatok 17. júla. MFK Ružomberok postúpil do finále ligovej baráže o účasť v Európskej lige UEFA, keď si poradil v prvom semifinále pod Čebraťom so Zemplínom Michalovce 1:0. Vo finále sa Ružomberčania stretnú s úspešnejším z dvojice Spartak Trnava - AS Trenčín.

pred 9 hodinami

Spoločnosť Chirana Medical chce ročne vyrábať až 5 000 pľúcnych ventilátorov. Momentálna výrobná kapacita je asi 1 200 pľúcnych ventilátorov, čo je v porovnaní s predkrízovým stavom štvornásobne viac.